Świetny mecz Wilfredo Leona dał zwycięstwo Perugii. Vital Heynen zyskał spokój

Siatkarze Sir Safety Conad Perugia wygrali 3:1 z Kioene Padova w swoim szóstym meczu w tym sezonie ligi włoskiej. Najlepszy na boisku był reprezentnat Polski, Wilfredo Leon, który swoją grą zapewnił drużynie zwycięstwo, a Vitalowi Heynenowi spokój. Trener polskiej kadry prowadzący zespół z Perugii ostatnio był krytykowany przez prezesa klubu.

- Nie oglądaliśmy Perugii, którą znamy od lat. Nic nie idzie dobrze - po jednym z ostatnich meczów Sir Safety Conad Perugia mówił prezes włoskiego zespołu, Gino Sirci. Dla jego drużyny początek siatkarskiego sezonu nie należy bowiem do udanych. W pięciu pierwszych kolejkach siatkarze Vitala Heynena ponieśli dwie porażki, przez które zajmowali piąte miejsce w tabeli, ze stratą ośmiu punktów do lidera.

Szóste starcie Sir Safety Conad przyniosło jednak przełamanie. Tak dobrego meczu w tym sezonie jego siatkarze jeszcze nie zagrali. Najbardziej błyszczał Wilfredo Leon - reprezentant Polski uznawany za jednego z najlepszych siatkarzy świata (o czym mowa w poniższym materiale wideo). 26-latek zdobył aż 23 punkty (19 z ataku, 3 z zagrywki i 1 blokiem), prowadząc kolegów do zwycięstwa.

Zobacz wideo

Dzięki wygranej drużyna Heynena, którego pomysł na zespół kwestionowali ostatnio włoscy dziennikarze, awansowała na 4. miejsce w tabeli. Większość znajdujących się za nią rywali ma jeden (w niektórych przypadkach nawet dwa) rozegrane mecze mniej.