Prezes Perugii krytykuje Vitala Heynena. "Nic nie idzie dobrze"

- Nie oglądaliśmy Perugii, którą znamy od lat. Nic nie idzie dobrze - tak o zespole Vitala Heynena wypowiedział się prezes klubu, Gino Sirci.

Początek siatkarskiego sezonu we Włoszech nie należy do najlepszych w wykonaniu Perugii, której trenerem jest selekcjoner reprezentacji Polski, Vital Heynen, a zawodnikiem nasz kadrowicz, Wilfredo Leon. W pięciu kolejkach zespół doznał dwóch porażek i zajmuje piąte miejsce w tabeli, ze stratą ośmiu punktów do lidera.

Heynen: Nie robię nic, czego nie lubiłem jako zawodnik. Zobacz rozmowę selekcjonera reprezentacji Polski z Pawłem Wilkowiczem

Zobacz wideo

W ostatniej kolejce Perugia przegrała 1:3 z Cucine Lube Civitanova. Po tym meczu drużynę skrytykował prezes klubu, Gino Sirci. Działacz nie krył złości oraz rozczarowania aktualną postawą zespołu. 

- Wynik i tak jest niezły, biorąc pod uwagę to, co zobaczyłem na parkiecie. Przecież Heynen desygnował do gry starannie wybrany skład. Wszystko powinno działać jak w szwajcarskim zegarku. A tak nie było. Nie oglądaliśmy Perugii, którą znamy od lat. Nic nie idzie dobrze - powiedział Sirci.

Szansę na rehabilitację Perugia będzie miała w czwartek, gdy w 6. kolejce rozgrywek ligowych zmierzy się na wyjeździe z Kioene Padova. Początek meczu o godzinie 20:30.