Vital Heynen zdradził cel na igrzyska olimpijskie. "Przegranie finału byłoby głupie"

- Nie złoto, ale medal igrzysk olimpijskich. Brązu jednak nie lubię, a przegranie finału byłoby głupie - w rozmowie z portalem plusliga.pl powiedział Vital Heynen, pytany o cel reprezentacji Polski na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

Brązowe medale mistrzostw Europy i srebrne Pucharu Świata. Polacy z takim dorobkiem zakończyli siatkarski sezon reprezentacyjny. - Nie zwyciężyliśmy w żadnym turnieju, ale zrobiliśmy coś ważniejszego - wygraliśmy kwalifikację olimpijską. To był nasz cel na ten sezon i go zrealizowaliśmy - powiedział Vital Heynen w rozmowie z plusliga.pl.

Zobacz wideo

Vital Heynen zdradził cel na igrzyska olimpijskie. "Przegranie finału byłoby głupie"

Heynen, który niedawno rozpoczął pracę w Sir Safety Conad Perugia, nie tylko opowiedział o realizacji celu, jakim była kwalifikacja olimpijska. Belg wskazał bowiem, w jakie miejsce reprezentacja Polski będzie celować podczas przyszłorocznych IO. - Nie złoto, ale medal igrzysk olimpijskich. Brązu jednak nie lubię, a przegranie finału byłoby głupie. Kiedyś marzyłem o tym, żeby po prostu być na igrzyskach, jestem tylko prostym Belgiem, a w siatkówce nie było Belgów, którzy byli na tym szczególnym turnieju - przyznał trener biało-czerwonych.

Faza grupowa turnieju siatkarzy podczas igrzysk olimpijskich w Tokio rozpocznie się 25 lipca 2020 roku. Finał zaplanowano na 8 sierpnia.