Mistrz świata ma radę dla Wilfredo Leona. "Nas interesuje dobro reprezentacji Polski"

Wilfredo Leon może zostać zawodnikiem Zenita Sankt Petersburg - informuje "La Gazzetta dello Sport". Ale Włodzimierz Sadalski, mistrz świata z Meksyku i mistrz olimpijski z Montrealu, uważa, że reprezentant Polski powinien wstrzymać się ze zmianą klubu do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Wilfredo Leon ma za sobą bardzo dobre miesiące w reprezentacji Polski. Przyjmujący zdobył brązowy medal mistrzostw Europy, srebro Pucharu Świata oraz wywalczył awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. W dwóch pierwszych imprezach odbierał też wyróżnienia indywidualne i wciąż jest uważany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. To wszystko wzbudza zainteresowanie najlepszych klubów świata, a "La Gazzetta dello Sport" informuje, że Leon mógłby po sezonie przejść z Sir Colussi Sicoma Perugia do Zenita Sankt Petersburg.

Mistrz świata ma radę dla Wilfredo Leona

Rosyjski klub jest w stanie zapłacić reprezentantowi Polski aż dwa miliony euro za sezon, ale Włodzimierz Sadalski, mistrz świata z Meksyku i mistrz olimpijski z Montrealu, uważa, że reprezentant Polski powinien wstrzymać się ze zmianą klubu do igrzysk olimpijskich w Tokio. - Nas interesuje dobro reprezentacji Polski. Leon dobrze czuje się w Polsce i chce dla nas grać, więc na pewno myśli o igrzyskach olimpijskich. A w tym kontekście najlepiej będzie mu tam, gdzie jest teraz. Ma blisko Heynena, ma utalentowanych kolegów, ciepły włoski klimat. Jeśli miałbym mu coś radzić, to powinien odłożyć decyzję o odejściu - przyznał były reprezentant Polski w rozmowie z WP Sportowe Fakty. A Wilfredo Leon ma do odegrania na igrzyskach bardzo ważną rolę. Jaką? Dowiecie się z tego wideo:

Zobacz wideo

Wilfredo Leon grał w przeszłości w Rosji. W latach 2014-2018 reprezentował barwy Zenita Kazań. Z nim sięgnął po cztery mistrzostwa Rosji, cztery Puchary Rosji oraz cztery Ligi Mistrzów.