Wilfredo Leon zarobi wielkie pieniądze? Szykowana jest dla niego kosmiczna oferta

Wilfredo Leon może po sezonie zostać zawodnikiem Zenita Sankt Petersburg - informuje "La Gazzetta dello Sport". Rosyjski klub jest gotowy zaproponować reprezentantowi Polski aż dwa miliony euro za sezon.

Wilfredo Leon ma za sobą bardzo dobre miesiące w barwach reprezentacji Polski. Przyjmujący zdobył brązowy medal mistrzostw Europy, srebro Pucharu Świata oraz wywalczył awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. W dwóch pierwszych imprezach odbierał też wyróżnienia indywidualne i wciąż uważany jest za jednego z najlepszych zawodników na świecie.

Wilfredo Leon wzmocnił reprezentację Polski. "Z nim w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio"

Zobacz wideo

Wielkie pieniądze dla Wilfredo Leona?

Chociaż sezon 2019/20 w ligach dopiero się rozpoczął, to "La Gazzetta dello Sport" już spekuluje na temat możliwych transferów, które mogą dokonać się po zakończeniu rozgrywek. Zdaniem włoskiej gazety Leon - którego kontrakt wygasa po tym sezonie - może się wtedy przenieść do Zenita Sankt Petersburg. Rosyjski klub jest w stanie zapłacić reprezentantowi Polski aż dwa miliony euro za sezon.

Dla Leona byłby do powrót do ligi rosyjskiej. W latach 2014-2018 reprezentant Polski grał w Zenicie Kazań. Z nim Leon sięgnął po cztery mistrzostwa Rosji, cztery Puchary Rosji oraz cztery Ligi Mistrzów. Obecnie siatkarz jest zawodnikiem włoskiej Safety Perugii.

Więcej o: