Wicemistrz Europy stracił pracę w Radomiu, bo doznał kontuzji

Cerrad Czarni Radom rozwiązał kontrakt z Alenem Sketem. Słoweński przyjmujący powrócił do klubu z kontuzją kolana. Badania wyazały, że przerwa w grze może potrwać nawet do dwóch miesięcy.
Zobacz wideo

W poniedziałek klub Cerrad Czarni Radom poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Alenem Sketem, słoweńskim przyjmującym. Jak poinformowano w komunikacie, opublikowanym na oficjalnej stronie klubu, powodem rozstania z wicemistrzem Europy była kontuzja kolana, której Słoweniec nabawił się jeszcze w trakcie mistrzostw Europy.

- Powodem rozwiązania kontraktu jest kontuzja kolana, z którą zawodnik przyjechał po mistrzostwach Europy. Niestety przeprowadzone badania potwierdziły, że jego absencja oraz rehabilitacja może potrwać nawet do dwóch miesięcy. Siatkarz został poinformowany o rozwiązaniu kontraktu ze strony klubu. Alen w pełni zrozumiał naszą decyzję i w najbliższych dniach wraca do kraju, gdzie przechodzić będzie leczenie i rehabilitację w celu jak najszybszego powrotu do zdrowia - powiedział prezes klubu, Wojciech Stępień, cytowany przez klubową stronę internetową.

- Nie wykluczamy możliwości powrotu słoweńskiego siatkarza do drużyny. Na ten moment jesteśmy w trakcie poszukiwania nowego zawodnika, który mógłby dołączyć w najbliższym czasie do zespołu z Radomia. Obecnie kadra liczy trzynastu zawodników i w takim składzie przygotowuje się do zbliżającego się pojedynku w Gdańsku, który rozegrany zostanie 30 października w Ergo Arena - dodał prezes Cerradu Czarnych Radom.

Alen Sket dołączył przed tym sezon do radomskiego klubu z tureckiego Halkbanku Ankara. Wcześniej występował m.in. w takich klubach jak Fenerbahce Stambuł, Casa Modena czy ACH Volley Lublana, z którą zdobył pięciokrotnie mistrzostwo Słowenii. Wraz z reprezentacją swojego kraju wywalczył srebrny medal tegorocznych mistrzostw Europy.