Vital Heynen i Wilfredo Leon kontra polski zespół w Lidze Mistrzów! Znamy grupy

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) rozlosowała fazę grupową siatkarskiej Ligi Mistrzów. Przed bardzo trudnym zadaniem staną siatkarze Jastrzębskiego Węgla, z kolei Projekt Warszawa zmierzy się z drużyną prowadzoną przed Vitala Heynena, w której występuje także Wilfredo Leon.

W piątek rozlosowano w Sofii fazę grupową Ligi Mistrzów siatkarzy i siatkarek. W bardzo trudnej sytuacji znaleźli się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy zmierzą się z rosyjskim Zenitem Kazań (finalistą ubiegłorocznych rozgrywek), tureckim Halkbankiem Ankara i belgijskim Greenyard Maaseik. Projekt Warszawa, który zastąpił w PlusLidze ONICO Warszawa, rywalizować będzie z kolei z Sir Safety Perugia, prowadzonym przez Vitala Heynena. We włoskiej drużynie przyjmującym jest Wilfredo Leon. Zdecydowanie najłatwiejsze zadanie stoi przed Zaksą Kędzierzyn-Koźle, która zmierzy się z niemieckim Vfb Friedrichshafen, belgijskim Knack Roeselare i zwycięzcą jednego z meczów trzeciej rundy kwalifikacji.

Zobacz wideo, w którym sprawdzamy, czy Wilfredo Leon pomoże Polsce zdobyć medal podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio:

Zobacz wideo

Z kolei wśród kobiet zobaczymy w fazie grupowej dwie polskie drużyny. Siatkarki Budowlanych Łódź zmierzą się z tureckim Eczacibasi Vitra Stambuł, fińskim LP Salo oraz tureckim Fenerbahce Stambuł. ŁKS Commercecon Łódź trafił na włoski Igor Gorgonzola Novara, niemiecki MTV Stuttgart i zwycięzcę jednego z meczów kwalifikacyjnych.

W obydwu przypadkach z każdej z pięciu grup awansuje zwycięzca i trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc, które utworzą cztery pary ćwierćfinałowe. Od ubiegłego sezonu nie ma Final Four, w związku z czym walka będzie toczyć się w ćwierćfinałach, półfinałach i finałach obydwu rozgrywek.