Sensacyjna klęska zespołu Vitala Heynena! Nie pomógł nawet Wilfredo Leon

Prowadzony przez Vitala Heynena zespół Sir Safety Conad Perugia sensacyjnie przegrał w meczu 4. kolejki Serie A1 z Power Volley Allianz Milano 0:3. Jednemu z najlepszych siatkarskich zespołów w Europie nie pomógł nawet Wilfredo Leon, który zdobył 16 punktów. Najwięcej w zespole.

Gwiazdy Perugii wciąż nie są w dobrej formie po sezonie reprezentacyjnym. Luciano De Cecco, Aleksandar Atanasijević, Marko Podrascanin czy Wilfredo Leon potrzebują czasu na dojście do optymalnej dyspozycji. Widać to w lidze, gdzie zespół Vitala Heynena najpierw męczył się na inaugurację Serie A1 z Top Volley Latina (ostatecznie wygrał 3:2), a teraz sensacyjnie przegrał w meczu 4. kolejki Serie A1 z Power Volley Allianz Milano 0:3. A wszystko we własnej hali. Z Wilfredo Leonem w składzie, który już niedługo może odegrać wielką rolę w reprezentacji Polski. Więcej o tym w tym materiale wideo:

Siatkarze z Perugii mieli problemy od samego początku spotkania. Pierwszego seta przegrali do 19, a świetną dyspozycję w zespole z Mediolanu prezentował Nimir Abdel-Aziz. Holender w całym meczu zdobył 26 punktów i został bohaterem meczu. Zespołowi Heynena nie pomógł nawet Wilfredo Leon, który zdobył 16 punktów. Najwięcej w zespole.

Dwa kolejne sety to znów dominacja Power Volley Allianz Milano. Zespół Roberto Piazzy drugą partię wygrał do 21, a trzecią do 22. Spotkanie zostało rozegrane awansem (w ramach czwartej kolejki), ale dla zespołu Heynena było drugim ligowym meczem w tym sezonie.

Sir Safety Conad Perugia – Power Volley Allianz Milano 0:3 (19:25, 21:25, 22:25)

Perugia: Luciano De Cecco, Wilfredo Leon, Ołeh Płotnycki, Aleksandar Atanasijević, Fabio Ricci, Roberto Russo – Massimo Colaci (libero) oraz Tsimafei Zhukouski, Sjoerd Hoogendoorn, Filippo Lanza, Marko Podrascanin, Robert Taht. Trener: Vital Heynen.

Milano: Aimone Alletti, Riccardo Sbertoli, Jan Kozamernik, Trevor Clevenot, Nimir Abdel-Aziz, Nemanja Petrić – Nicola Pesaresi (libero). Trener: Roberto Piazza.