Projekt Warszawa otrzymał licencję na grę w PlusLidze

Saga "czy klub z Warszawy zagra w PlusLidze" dobiegła końca. "Projekt Warszawa", bo taką nazwę nosi nowa drużyna prowadzona przez Andreę Anastasiego, otrzymał licencję Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Pierwszym sprawdzianem Projektu Warszawa będzie starcie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Superpucharze Polski. Odbędzie się ono w środę o 17:30 w Arenie Gliwice.

Polska Liga Siatkówki i Polski Związek Piłki Siatkowej, który wydaje licencje, wykazali się dużą cierpliwością odnośnie do załatwienia kwestii formalnych w klubie z Warszawy. Sprawa ciągnęła się kilka miesięcy, a drużyna mierzyła się z upadłością sponsora tytularnego i koniecznością znalezienia nowego właściciela.

Sprawę udało się sfinalizować "rzutem na taśmę" przed starem rozgrywek mimo tego, że dla wielu sam sposób jej załatwienia budził wątpliwości. Chodzi m.in. o termin przyznania licencji czy to, że klub jest w tej chwili całkowicie nową, odrębną spółką z ograniczoną odpowiedzialnością.

ONICO Warszawa to wicemistrz Polski. W sezonie 2019/2020 klub ze stolicy zagra w Lidze Mistrzów. występują w nim tacy siatkarze, jak Piotr Nowakowski, Bartosz Kwolek czy Kevin Tillie.