Fabian Drzyzga wskazał trzech faworytów igrzysk olimpijskich. "Będą się bić o medale"

- Na samych igrzyskach o medale bić się będą Stany Zjednoczone, Brazylia i Polska - powiedział rozgrywający reprezentacji Polski Fabian Drzyzga w rozmowie z Polsatem Sport.
Zobacz wideo

- Są mocne ekipy, ale jeszcze nie wszyscy szykują się o igrzysk, bo nie wszyscy maja na nie bilety. Muszą o nie powalczyć. A na samych igrzyskach o medale bić się będą Stany Zjednoczone, Brazylia i Polska - stwierdził Fabian Drzyzga w rozmowie z Polsatem Sport. Jednocześnie reprezentant Polski podsumował miniony sezon, w którym Polacy zapewnili sobie awans na igrzyska i zdobyli trzy medale wielkich imprez (brązowe medale Ligi Narodów i mistrzostw Europy oraz srebro Pucharu Świata).

Fabian Drzyzga: To był bardzo dobry rok

- Bardzo dobry rok. Tym bardziej, że grało wielu zawodników, a nie grał Bartosz Kurek, MVP mistrzostw świata. Gdyby takiego gracza "wyjąć" z innych drużyn, to może by się nie rozpadały, ale nie zdobywałyby medali. A my zrobiliśmy rzecz odwrotną. Mam nadzieję, że gdy Bartek do nas wróci na stałe, to będziemy jeszcze mocniejsi - dodał Drzyzga. Za to legendarny Giba uważa, że o medale oprócz tych trzech drużyn powalczą jeszcze Rosjanie oraz Włosi, a poziom wszystkich tych ekip "jest bardzo wyrównany". 

Turniej siatkarski na igrzyskach w Tokio odbędzie się w dniach 25 lipca - 8 sierpnia 2020 roku. Oprócz Polaków i Japończyków (gospodarze) awans zapewniły sobie już reprezentacje Brazylii, USA, Włoch, Rosji i Argentyny. Pozostałe ekipy walczą jeszcze o pięć miejsc: po jednym z Europy, Afryki, Azji, Ameryki Południowej oraz Ameryki Północnej. Mistrzostwa olimpijskiego będą bronić Brazylijczycy, którzy w finale w Rio de Janeiro w 2016 roku pokonali Włochów. Trzecie miejsce zajęli Amerykanie, natomiast Polacy odpadli w ćwierćfinale po porażce 0:3 z USA.