Sport.pl

Fabian Drzyzga: Osiągnęliśmy granice absurdu. Niech ludzie z FIVB i CEV się ogarną

- W tym roku osiągnęliśmy już granicę absurdu, kończąc jeden turniej i zaczynając drugi. Niech ci ludzie, którzy odpowiadają za to w FIVB i CEV, w końcu się ogarną. Nie jesteśmy maszynami - w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał Fabian Drzyga.

Brązowe medale mistrzostw Europy i srebrne Pucharu Świata. Polacy z takim dorobkiem zakończyli siatkarski sezon reprezentacyjny. Zakończyli go też z dużym zmęczeniem, bo rozegrali kilkadziesiąt spotkań w bardzo krótkim czasie. I z tego powodu nie kryją niezadowolenia, wyrażając nadzieję, że w przyszłości się to zmieni.

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio"

Zobacz wideo

Fabian Drzyzga: Mam nadzieję, że ludzie z FIVB i CEV w końcu się ogarną

W sezonie reprezentacyjnym Biało-czerwoni rozegrali około 40 spotkań. To ogromna dawka, powodująca zmęczenie fizyczne i psychiczne. - Tak to wygląda już od paru lat i nie jest dla nas tragedią, ale faktem jest, iż kalendarze są zbyt mocno napakowane. W tym roku osiągnęliśmy już granicę absurdu, kończąc jeden turniej i zaczynając drugi. Mam więc nadzieję, że ludzie, którzy odpowiadają za to w FIVB i CEV, w końcu się ogarną. Nie jesteśmy maszynami - przyznał Fabian Drzyzga w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Oby nie, ale taki natłok prędzej czy później odbije się na zdrowiu zawodników - dodał. 

Znamy kalendarz polskich siatkarzy na 2020 rok. Mniej spotkań, jedna główna impreza

W przyszłym sezonie reprezentacyjnym polscy siatkarze będą mieli do rozegrania mniej spotkań niż w tym roku. Najważniejsze będą dla nich igrzyska w Tokio. Siatkarski kalendarz na 2020 roku można zobaczyć TUTAJ

Więcej o:
Komentarze (18)
Fabian Drzyzga: Osiągnęliśmy granice absurdu. Niech ludzie z FIVB i CEV się ogarną
Zaloguj się
 • spectator_zm

  Oceniono 5 razy 5

  Zamiast przepytywać zawodników na okoliczność przeładowanego kalendarza, dlaczego dziennikarze nie przepytują działaczy? Czytałem wypowiedzi przedstawicieli PZPS, którzy też krytykują i narzekają, ale żaden z pismaków nie zapytał się, co oni, jako działacze, zamierzają z tym zrobić?

 • zakrzyczny

  Oceniono 3 razy 3

  Nic z tego! Działaczy do wykarmienia i podróżowania jest zbyt wielu!!!

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 1 raz 1

  Wystarczy że 3-4 silne federacje ogłoszą rokosz i po centrali.

 • amuzc

  0

  "..W tym roku osiągnęliśmy już granicę absurdu ...".
  A czy Polska nie ma swoich przedstawicieli ani w FIVB, ani w CEV?
  I co oni tam zrobili w tej sprawie?
  Poza tym taka sytuacja dotyczy też innych reprezentacji więc można by się porozumieć i przewietrzyć związki siatkówki ze starych pryków myślących tylko o forsie!

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 0

  drzyzga powinien sciskać heynena pod kolanami za rotowanie składem

 • aria.pura

  Oceniono 4 razy -2

  Przyznał, że nie są maszynami? Czyli już wcześniej byli o to podejrzewani? A "do siwi se wpiszesz" dobre dziennikarstwo przyzna wreszcie, że ma IQ na poziomie numeru buta?

 • carper12

  Oceniono 7 razy -5

  Fabianku Weź Ty się chłopie lepiej za trening.Jesteś najsłabszym ogniwem w drużynie. A od prawienia oczywistych oczywistości jest złotousty i nieomylny w swych komentarzach tatuś Wojciech.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX