Legendarny Giba wskazał najsilniejsze reprezentacje. "Mają duże szanse na triumf na IO"

- Trudno jest teraz wskazać faworyta do zdobycia złotego medalu - powiedział legendarny Giba w rozmowie z Polsatem Sport, odnosząc się do przyszłorocznego turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich.
Zobacz wideo

Siatkarze reprezentacji Polski nie ukrywają, że ich głównym celem jest zdobycie złotego medalu igrzysk olimpijskich w Tokio. To właśnie kwalifikacje olimpijskie były najważniejszą imprezą minionego sezonu i Polacy zapewnili sobie grę w Tokio po tym, jak w Gdańsku pokonali Francję, Słowenię i Tunezję. Mistrzowie świata w tym roku wywalczyli trzy medale wielkich imprez: zdobyli srebro Pucharu Świata oraz brązowe medale mistrzostw Europy i Ligi Narodów (gdzie w Final Six grali rezerwowym składem). 

Giba wskazuje Polskę wśród faworytów igrzysk olimpijskich

- Trudno jest już teraz wskazać faworyta do zdobycia złotego medalu. Na pewno duże szanse na triumf mają drużyny takie jak Brazylia, Polska, Rosja, Stany Zjednoczone czy Włochy. Jednak nie sposób powiedzieć, która z nich będzie ostatecznie najlepsza. Poziom reprezentowany przez wszystkie wymienione przeze mnie ekipy jest bardzo wyrównany - powiedział Giba w rozmowie z Polsatem Sport. Giba to legendarny siatkarz, który z reprezentacją Brazylii wygrał igrzyska olimpijskie (dwa razy zdobywał srebro), trzykrotnie wygrał mistrzostwa świata i dwukrotnie Puchar Świata.

Turniej siatkarski na igrzyskach w Tokio odbędzie się w dniach 25 lipca - 8 sierpnia 2020 roku. Oprócz Polaków i Japończyków (gospodarze) awans zapewniły sobie już reprezentacje Brazylii, USA, Włoch, Rosji i Argentyny. Pozostałe ekipy walczą jeszcze o pięć miejsc: po jednym z Europy, Afryki, Azji, Ameryki Południowej oraz Ameryki Północnej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.