Kolejny zawodnik opuścił klub z Warszawy. Piotr Łukasik w ZAKSIE

Choć w ostatnich dniach docierało do nas wiele komunikatów o tym, że klub z Warszawy zażegna kryzys spowodowany odejściem sponsora tytularnego, to pojawiły się kolejne znaki zapytania. Piotr Łukasik, przyjmujący, przeniósł się ze stolicy do klubu z Kędzierzyna-Koźla.

Jeszcze wczoraj ZAKSA Kędzierzyn-Koźle informowała, że podpisała kontrakt z nowym przyjmującym, Simonem Parodi. Doświadczony włoski gracz miał być zastępstwem dla Sama Deroo, dotychczas podstawowego zawodnika w zespole mistrza Polski, który zdecydował się opuścić drużynę na rzecz gry w Dinamie Moskwa.

Czy Wilfredo Leon będzie w stanie poprowadzić reprezentację Polski do medalu na igrzyskach olimpijskich? Sprawdź w poniższym wideo

Zobacz wideo

Okazuje się, że na tym nie koniec ofensywy transferowej drużyny z Opolszczyzny. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła współpracę z Piotrem Łukasikiem, który na swoim koncie ma grę m.in. w BBTS-ie Bielsko-Biała oraz ONICO Warszawa. Z tym ostatnim klubem miał być związany także w sezonie 2019/2020. Nieprzewidziane problemy związane z upadłością sponsora tytularnego wicemistrzów kraju wpłynęły jednak na decyzję o przyszłości. przyjmującego.

Co dalej w klubem z Warszawy?

Nie jest to jedyne odejście z warszawskiego klubu w ostatnim czasie. Wcześniej nowego pracodawcę znalazł Bram van der Dries, atakujący. Co to może oznaczać dla drużyny? Zespół zapowiedział udział w meczach sparingowych czy Superpucharze. Nie zmienia to faktu, że nadal nie wiadomo, pod jaką nazwą klub wystąpi w PlusLidze.

Według naszych informacji, jeden z wcześniej wspominanych sponsorów się wycofał, lecz na jego miejsce znalazł się inny. Drużyna nie wystąpi w lidze w pełnym składzie, jednak większość zespołu uda się utrzymać.

Więcej o: