Sport.pl

Sytuacja w tabeli PŚ po porażce z Brazylią. Mamy o co walczyć!

Polska reprezentacja przegrała z Brazylią 2:3 (25:19, 23:25, 19:25, 25:16, 11:15) w dziewiątym meczu Pucharu Świata. Po tym meczu biało-czerwoni zajmują drugie miejsce w turniejowej tabeli i praktycznie stracili szansę na wygranie Pucharu Świata.

Za Polakami kluczowy mecz w Pucharze Świata. Musieli pokonać Brazylię 3:0, by zwiększyć szanse na wygranie turnieju w Japonii. Wszystko przez to, że kilka dni temu nasi mistrzowie świata ponieśli porażkę z USA 1:3. Brazylijczycy zaś do meczu z Polską byli niepokonani.

Zobacz wideo o siatkarzu, który da nam złoto na igrzyskach w Tokio:

Zobacz wideo

W niedzielę Polska przegrała z Brazylią 2:3. Po tym meczu Polacy w tabeli PŚ tracą do Brazylijczyków cztery punkty. Brazylijczycy mają ponadto 9 zwycięstw, a my 7. Lepsi są także w setach: 27-4 do 24:9. Teoretycznie nasi siatkarze mogą jeszcze wyprzedzić Brazylię, jeśli wygraliby oba ostatnie mecze za trzy punkty, a Brazyliczycy przegrali oba, nie zdobywając punktów. W praktyce wydaje się to mało prawdopodobne. W tabeli Polacy wyprzedzają też o jeden punkt Amerykanów.

Sytuacja w tabeli Pucharu Świata po meczu Polska - Brazylia:

 1. Brazylia - 9 meczów - 9 zwycięstw - 26 punktów
 2. Polska - 9 - 7 - 22
 3. USA - 9 - 7 - 21
 4. Japonia - 8 - 6 - 17
 5. Argentyna - 9 - 4 - 13
 6. Włochy - 9 - 4 - 12
 7. Rosja - 9 - 4 - 12 
 8. Iran - 8 - 4 - 11
 9. Kanada - 9 - 4 - 11
 10. Egipt - 8 - 2 - 8
 11. Australia - 9 - 1 -2
 12. Tunezja - 8 - 0 - 1

Kolejny mecz Polacy rozegrają w poniedziałek o godz. 5:30. Biało-czerwoni zmierzą się wówczas z Kanadą. We wtorek w ostatnim meczu Pucharu Świata nasi zawodnicy zagrają o 5:30 z Iranem. Brazylia zaś zagra jeszcze z Japonią i Włochami.

Więcej o:
Komentarze (33)
Sytuacja w tabeli PŚ po porażce z Brazylią. Mamy o co walczyć!
Zaloguj się
 • spectator_zm

  Oceniono 6 razy 6

  Teraz to przypominanie z kim zagra jeszcze Brazylia nie ma już żadnego sensu. Wygrali z USA, wygrali z nami, to i wygrają 2 pozostałe mecze, nie ważne z kim.
  Ważniejsze teraz dla nas to skupić się na obronie 2 miejsca. Ten punkt z Brazylią może okazać się bezcenny, ale musimy jeszcze zdobyć 6 pkt z Kanadą i Iranem. Kanada gra nadzwyczaj dobrze w tym turnieju, a z Iranem zawsze iskrzyło, więc to wcale nie będzie takie pewne.
  USA grają jutro z Rosją i na koniec z Egiptem. Tylko Rosjanie mogą im coś urwać, ale będzie o to ciężko, gdyż słabo grają w tym PŚ. Egipt to typowa drużyna do lania, więc nawet nie ma o czym mówić. Żeby więc nie oglądać się na nikogo, potrzebne jest 6 pkt...

 • pubuzdzicha

  Oceniono 3 razy 3

  A podobno gramy najszybszą siatkówkę na świecie nieosiągalną dla innych ?🏐

 • sta_pl

  Oceniono 7 razy 3

  Zapowiada się, że Polacy przegrają dziś trzy razy! Oj, ciąży nad naszą historia ten trzynasty dzień miesiąca..

 • enedue3

  Oceniono 7 razy 3

  Drzyzga najsłabszy zawodnik drużyny polskiej, w drugim secie rozwalił dobrą grę.

 • desperato

  Oceniono 6 razy 2

  Coś wam napiszę. Brąz w LN i na ME. Srebro teraz w PŚ, a Złoto na IO w 2020. Pasuje? To rączka do góry 😁

 • wadp21

  Oceniono 4 razy 2

  Szanuję Haynena ale trzeba mieć wiele cierpliwości żeby trzymać tzw. rozgrywającego jakim jest nieudacznik Drzyzga młodszy i trzymać w rezerwie Komendę. Choćby dla sprawdzenia należałoby wpuścić młodego obiecującego chłopaka a tego "gwiazdora" posadzić. Drzyzga w tym turnieju nie zagrał żadnego dobrego meczu. Kolejnym nieudacznikiem był Zatorski (zagrania na drugą stronę , dogrywanie w siatkę czy to dołem czy to palcami.... Bardzo słaby turniej Kubiaka. To wszystko nie pozwalało dziś wygrać z Brazylią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX