Kryzys w siatkarskiej reprezentacji Francji? Gwiazdy nie chcą grać już w jednej drużynie?

Jak podał Gian Luca Pasini, dwaj podstawowi zawodnicy francuskiej kadry - Earvin Ngapeth oraz Stephen Boyer - mieli pokłócić się po mistrzostwach Europy. Ponoć nie chcą grać w jednej drużynie.

Do kłótni doszło po zakończeniu mistrzostw Europy. Według Pasiniego ostre słowa szybko przerodziły się w rękoczyny. Earvin Ngapeth (przyjmujący) oraz Stephen Boyer (atakujący) ponoć nie chcą już występować razem w reprezentacji Francji.

Zobacz wideo o siatkarzu, z którym wygramy igrzyska w Tokio:

Zobacz wideo

Duży problem Francuzów

Ta sytuacja stawia trenera francuskiej kadry, Laurenta Tillie, przed sporym problemem. Na jego rozwiązanie nie będzie miał zbyt dużo czasu. Trójkolorowi już w styczniu uczestniczyć będą w zmaganiach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. To będzie ich ostatnia szansa na wywalczenie olimpijskiej przepustki i być może również ostatnia szansa dla szkoleniowca, by utrzymać posadę.

W sierpniu Francja przegrała w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym w Gdańsku. Wtedy bilet do Tokio zdobyli Polacy. Zespół Laurenta Tillie ma również za sobą nieudane mistrzostwa Europy. Trójkolorowi byli gospodarzami i bardzo głośno mówili o tym, że ich celem jest złoty medal. Ostatecznie przegrali z biało-czerwonymi w meczu o brąz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.