Bartosz Kurek opuścił reprezentację Polski i w PŚ już nie zagra. Podjął inną decyzję

Bartosz Kurek wyjechał z Japonii i nie będzie grał w Pucharze Świata. Decyzja atakującego podyktowana jest tym, że chce przygotować się do sezonu klubowego.

Bartosz Kurek to były zawodnik ONICO Warszawa, który po sezonie 2018/2019 przeniósł się do włoskiego Vero Volley Monza. Atakujący i MVP mistrzostw świata 2018 przez wiele ostatnich miesięcy dochodził do siebie po kontuzji kręgosłupa, która wyeliminowała go z gry w play-off PlusLigi i w dużej części z sezonu kadrowego. Do reprezentacji wrócił dopiero na Puchar Świata, który 1 października rozpoczął się w Japonii.

"Z Leonem w składzie możemy marzyć o medalu w Tokio"

Zobacz wideo

Bartosz Kurek wraca do dobrej formy

Gracz spisywał się w nim dobrze. W pierwszym meczu przeciwko Japonii był najczęściej punktującym siatkarzem po polskiej stronie. Zdobył 15 punktów. Spotkanie z USA zakończył z dorobkiem 11 punktów, podobnie jak to z Włochami. W meczu z Rosją zdobył o punkt więcej, w starciu z Australią wywalczył ich 13.

Bartosz Kurek nie powiększy swojego dorobku punktowego w Pucharze Świata. Jak podał Polsat Sport, atakujący wrócił do Włoch, by tam spokojnie przygotowywać się do sezonu klubowego. Pierwszym meczem Vero Volley Monzy w rozgrywkach będzie spotkanie z Allianz Milano, które odbędzie się 19 października (18:00).

Więcej o: