Polacy zbyt szybko wygrali z Australią? Vital Heynen zarządził... dodatkowy trening na siłowni

Reprezentacja Polski rozprawiła się błyskawicznie z Australią, wygrywając spotkanie 3:0, w ciągu zaledwie 67 minut. Z tego powodu Vital Heynen zarządził dodatkowy trening na siłowni.

Zespół Vitala Heynena rozbił Australię 3:0, nie pozwalając swoim rywalom zdobyć w ostatnim secie nawet 10 punktów. Całe spotkanie trwało zaledwie 67 minut, a 7. zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Świata utrzymuje Polaków w walce o końcowy tryumf w turnieju. Przed polskimi siatkarzami w sobotę dzień przerwy, a w niedzielę kluczowy mecz przeciwko, niepokonanej dotychczas, reprezentacji Brazylii.

Czy Wilfredo Leon będzie w stanie poprowadzić reprezentację Polski do medalu na igrzyskach olimpijskich? Sprawdź w poniższym wideo

Zobacz wideo

Z tego powodu Vital Heynen postanowił wysłać swoich zawodników na siłownię. W nagraniu znajdującym się na stronie polsatsport.pl, można zauważyć siatkarzy podnoszących ciężary. - Krótki mecz, za krótki. Trzeba jeszcze dopakować trochę - spuentował całą sytuację prowadzący studio Jerzy Mielewski.

Były reprezentant Polski, Damian Dacewicz z kolei przyznał, że to element dodatkowo treningu przed kluczowym spotkaniem Pucharu Świata. - Ciężary nie są duże. Mam nadzieję, że taka dynamiczna siłownia będzie dodatkowym elementem przed niedzielnym spotkaniem, które będzie niezwykle trudne - powiedział.

- Siłownia, to może być tylko prewencja. To nie zawsze robienie siły, często ma to na celu zapobieganie kontuzjom. Jeżeli zawodnicy robią to regularnie, to później to procentuje - stwierdził z kolei Maciej Jarosz, który z reprezentacją Polski zdobył trzykrotnie wicemistrzostwo Europy.

Sobotę biało-czerwoni mają wolną. Niedziela, godzina 08:00 - to wtedy przed Polakami najważniejszy sprawdzian w Pucharze Świata, czyli mecz z Brazylią. Relacja z tego spotkania na Sport.pl.

Więcej o: