Hit transferowy Indykpolu AZS Olsztyn. Kolejny Irańczyk w PlusLidze!

Jedenastokrotny mistrz Iranu, ośmiokrotny zdobywca Pucharu Azji, najlepszy blokujący mistrzostw Azji 2019, Seyed Mohammad Mousavi, w najbliższym sezonie zagra w Indykpolu AZS Olsztyn!

O transferze irańskiego środkowego spekulowano już od kilku tygodni. Zawodnik Shahrdari Urmia związany był ze swoim klubem ważną umową. Klub z Olsztyna szukał jednak solidnego wzmocnienia na jego pozycji przez kontuzję Taylora Averilla.

Z tym siatkarzem wygramy igrzyska w Tokio!

Zobacz wideo

Irańczyk gwiazdą PlusLigi?

- W połowie lipca otrzymaliśmy informację od agenta zawodnika, że reprezentant USA jest kontuzjowany i czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze – wyjaśnił Tomasz Jankowski, prezes klubu. - Długo zastanawialiśmy się nad opcją renegocjacji kontraktu i przybyciem Taylora do Olsztyna dopiero w styczniu. Zgodnie z przysługującym nam prawem w umowie wstępnej, ostatecznie poinformowaliśmy zawodnika i jego agenta, że nie podpiszemy umowy finalnej. W związku z tym Taylor Averill nie zagra w naszym klubie w tym sezonie - potwierdził. 

Dla Irańczyka będzie to pierwszy zagraniczny kontrakt. Siatkarz aż jedenaście razy zdobył tytuł mistrza Iranu oraz ośmiokrotnie został mistrzem Azji. Seyed Mousavi jest również jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Iranu. W 2014 i 2018 roku wraz z kadrą zdobył złoty medal na Igrzyskach Azjatyckich. Podczas ostatnich mistrzostw Azji Seyed otrzymał tytuł najlepszego środkowego.
Jest to trzeci Pers w PlusLidze. Pierwszym był Milad Ebadipour, który przed sezonem 2019/2020 przedłużył kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Drugi to Purija Fajjazi, czyli nowy przyjmujący MKS-u Będzin. W zespole AZS-u Olsztyn w nadchodzących rozgrywkach wystąpią m.in. Wojciech Żaliński czy Mateusz Mika.