Polska zorganizuje siatkarskie mistrzostwa? PZPS postawił jeden warunek

Polska może współorganizować siatkarskie mistrzostwa Europy 2021. Jak poinformował prezes PZPS Jacek Kasprzyk, polska strona postawiła przy tym jeden warunek: faza finałowa musi odbyć się w Polsce.
Zobacz wideo

Siatkarskie mistrzostwa Europy w 2021 roku odbędą się w Finlandii, Estonii i Czechach. Potrzebny jest jednak jeszcze czwarty gospodarz: o to miano ubiegają się Niemcy oraz Polacy, co zostało oficjalnie potwierdzone w środę.

Polacy postawili jeden warunek: faza finałowa musi zostać rozegrana u nas!

- Po ostatnim kongresie, po meczu o 3. miejsce zostały przeprowadzone rozmowy z przedstawicielami CEV-u, z pytaniem, czy chcielibyśmy być w gronie krajów organizujących mistrzostwa Europy. Powiedzieliśmy, że tak, chcielibyśmy, tylko pod jednym warunkiem - faza finałowa musi odbyć się w Polsce. Zostało to zaakceptowane, choć jeszcze oficjalnie na piśmie nie mamy takiej zgody, natomiast zostały złożone wszystkie pisma, oświadczenia, potwierdzenia, że jesteśmy gotowi zorganizować mistrzostwa, wspólnie z Czechami, Finlandią i Estonią w 2021 roku - powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk. 

Polska po raz ostatni organizowała mistrzostwa Europy w 2017 roku, gdy zajęła 10. miejsce. W 2013 roku współorganizowała Euro wraz z Danią - mistrzostwa zakończyła na 9. miejscu. Dużo lepiej Polakom powiodło się na niedawnych mistrzostwach rozgrywanych w Belgii, Holandii, Słowenii i Rosji, gdzie podopieczni Vitala Heynena zajęli trzecie miejsce. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.