Świetny występ dwóch naszych zawodników w meczu z Rosją. Imponujące statystyki

Polska reprezentacja pokonała Rosję 3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 25:22) w szóstym meczu Pucharu Świata. Świetnie w ataku wypadli nasi przyjmujący - Aleksander Śliwka i Wilfredo Leon.

Polscy siatkarze odnieśli kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata w Japonii. Tym razem pokonali Rosję 3:1. Tylko pierwszy set nie poszedł po myśli naszych zawodników. Choć prowadzili w nim 22:18, to ostatecznie przegrali 25:27.

Ekspert tłumaczy, dlaczego nie wygraliśmy mistrzostw Europy

Przyjmujący najskuteczniejsi

Od początku drugiego seta trener Vital Heynen posłał do gry Aleksandra Śliwkę za Bartosza Kwolka. Ten drugi zawodził w pierwszej partii. Śliwka zaś został w pierwszej szóstce do końca meczu. Miał bardzo wysoki procent skuteczności w ataku - 62. Zdobył w trzech setach 10 punktów. Najwięcej punktów dał nam Wilfredo Leon - 15. Kubańczyk atakował ze skutecznością 58 proc. Nasi przyjmujący poprowadzili reprezentację do cennego zwycięstwa nad Rosją.

W ataku reprezentacji Polski grał głównie Bartosz Kurek. Przez pierwsze trzy sety Kurek grał bardzo pewnie, obniżył loty dopiero w końcówce. Łącznie zdobył 10 punktów i miał skuteczność w ataku na poziomie 45 proc. Kurek wrócił do kadry po długiej kontuzji. Prezentuje się coraz lepiej, choć widać, że nie jest jeszcze w formie z ubiegłorocznych mistrzostw świata. Atakujący ma być w najwyższej dyspozycji w Tokio w przyszłym roku, gdy odbędą się igrzyska olimpijskie.