Oficjalnie: Polska chce być organizatorem kolejnej siatkarskiej imprezy!

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował w środę, że nasz kraj będzie się ubiegać o organizację mistrzostw Europy w 2021 roku.

Dopiero co zakończyły się siatkarskie mistrzostwa Europy, a już można myśleć o kolejnych. W 2021 roku turniej odbędzie się w Finlandii, Estonii i Czechach. O czwarte miejsce współgospodarza ubiegają się Niemcy, do których dołączyli właśnie Polacy. O tym, że możemy się ubiegać o organizację Euro, mówiono już od dawna. Teraz spekulacje zostały oficjalnie potwierdzone.

Z tym siatkarzem wygramy igrzyska w Tokio!

Zobacz wideo

Mistrzostwa Europy w Polsce?

- Polska, przy dużym wsparciu rządu RP, ubiega się o organizację siatkarskich mistrzostw Europy mężczyzn w 2021 roku. Mamy na to olbrzymie szanse - to przesłanie konferencji z udziałem Mateusza Morawieckiego, moim i Jacka Kasprzyka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - napisał wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki na Twitterze

Jak informuje "Przegląd Sportowy", gdyby Polska została wybrana na współgospodarza imprezy, to w naszym kraju rozegrano by niektóre mecze grupowe, mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, półfinały oraz finał. W turnieju ponownie mają wziąć udział 24 drużyny.

Na tegorocznych mistrzostwach Europy w siatkówce nasza reprezentacja zajęła 3. miejsce. W półfinale przegraliśmy 1:3 ze Słowenią, a w meczu o brąz pokonaliśmy Francję 3:0.

Więcej o:
Copyright © Agora SA