Vital Heynen zaskoczony po meczu Polska - Włochy. "Potrafimy to zrobić"

Vital Heynen był zaskoczony po meczu Polski z Włochami (3:0). Szkoleniowiec był pod wrażeniem gry Polaków, którzy przez cały czas potrafili utrzymać koncentrację. - Jestem zaskoczony, że potrafimy to zrobić po tak długim sezonie - powiedział.
Zobacz wideo

Polska reprezentacja pokonała Włochy 3:0 (25:18, 25:18, 25:22) w piątym meczu Pucharu Świata. Po kolejnym zwycięstwie biało-czerwoni zajmują drugie miejsce w turniejowej tabeli. Tunezja, Japonia, Argentyna i własnie Włochy - to drużyny, które reprezentacja Polski pokonała dotychczas w Pucharze Świata.

Włoskie media są złe ze względu na styl porażki z reprezentacją Polski w ramach siatkarskiego Pucharu Świata. Wszyscy podkreślają, że Włosi byli po prostu tłem dla drużyny mistrzów świata.

Pozytywnie zaskoczony grą Polaków był Vital Heynen. - Popełniliśmy z Włochami mało błędów i cały czas byliśmy skoncentrowani. Jestem zaskoczony, że potrafimy to zrobić po tak długim sezonie. Gratulacje dla moich zawodników. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz - stwierdził Vital Heynen na konferencji prasowej.

Teraz w Pucharze Świata hit Polska - Rosja

Reprezentację Polski siatkarzy czekają  teraz dwa dni odpoczynku w Pucharze Świata. W szóstej kolejce zmagań zmierzą się w bardzo ciekawie zapowiadającym się starciu z Rosją. 

Reprezentacja Polski wygrała cztery spotkania (z Tunezją, Japonią, Argentyną i Włochami), przegrywając jedynie z USA. Rosja spisuje się jak na razie gorzej - wygrała starcia z Iranem, Kanadą i Egiptem, ale przegrała z Brazylią i niespodziewanie z Australią. Z tego względu zajmuje 5. miejsce w tabeli z 9 punktami, za to Polacy znajdują się na 3. pozycji z 12 pkt. Ewentualna porażka sprawi, że szanse Rosji na zajęcie miejsca na podium znacznie się zmniejszą.

Więcej o: