Siatkówka w Warszawie zostanie uratowana? Nowy sponsor może przejąć klub

Jak informuje portal wPolityce.pl, prawdopodobnie znalazł się sponsor dla warszawskiego klubu. Wicemistrzowie Polski przez upadłość firmy ONICO znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

W ostatnich tygodniach mówiono, że siatkówka w Warszawie jest w sporym kłopocie. Dwa miesiące temu przedstawiciele tytularnego sponsora klubu, firmy ONICO, złożyli wniosek o upadłość, co spowodowane było wypowiedzeniem umów kredytowych z bankami. Rzecz jasna, umowa sponsorska nie została przedłużona, a władze klubu postawione zostały przed nieciekawą wizją przyszłości.

"Z Leonem Polska może myśleć o złocie IO"

Zobacz wideo

Od samego początku prezes zespołu, Piotr Gacek, informował Sport.pl o tym, że prowadzone są intensywne rozmowy z kolejnymi potencjalnymi sponsorami. Jak udało nam się dowiedzieć z innych źródeł, pod uwagę była brana m.in. spółka Orlen. Ostatecznie do podpisania umowy nie doszło.

Jak informuje portal wPolityce.pl, nowym sponsorem klubu zostanie najprawdopodobniej firma Westminster, zajmująca się wynajmem mieszkań. Ten ruch ma zabezpieczyć przyszłość drużyny i grających w niej siatkarzy. W ich gronie są m.in. mistrzowie świata Piotr Nowakowski, Bartosz Kwolek i Andrzej Wrona. Trenerem zespołu jest z kolei Andrea Anastasi, który w przeszłości doświadczył już problemów finansowych w klubie, w którym pracował. Chodzi o Trefla Gdańsk,

Jednocześnie w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle trwają poszukiwania przyjmującego na miejsce Sama Deroo, który rozstał się z drużyną i przeniósł do rosyjskiego Dinamo Moskwa. Mówiono, że przez problemy finansowe klubu z Warszawy mistrzowie Polski mogą pozyskać Bartosza Kwolka lub Piotra Łukasika - stołecznych siatkarzy. Teraz ten ruch wydaje się mniej możliwy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.