Tak wygląda klasyfikacja medalowa ME w siatkówce. Polska w czołówce

W niedzielę zakończyły się siatkarskie mistrzostwa Europy, które wygrali Serbowie. Ale choć zdobyli złoty medal, to w historycznej klasyfikacji wciąż nie załapali się na podium. Polska zajmuje 5. miejsce.

W sobotę w "małym finale" mistrzostw Europy mierzyły się zespoły Polski i Francji. Jak imponująco trójkolorowi rozpoczęli spotkanie, tak słabo je zakończyli. Biało-czerwoni pokazali natomiast mistrzowską klasę i wygrali 3:0. Polacy zdobyli brąz turnieju i tym samym mają już dziewięć medali w historii mistrzostw Europy (jeden złoty, pięć srebrnych, trzy brązowe). Tylko cztery reprezentacje mają lepszy bilans.

Bezpośrednio przed Polakami znajdują się Serbowie, którzy w niedzielę pokonali Słoweńców 3:1 (19:15, 25:16, 25:18, 25:19) w finale Euro. Serbowie zdobyli mistrzostwo po ośmiu latach przerwy. W całej historii ME mają już 12 medali (trzy złote, jeden srebrny i dwanaście brązowych. Słoweńcy, dzięki zajęciu drugiego miejsca, awansowali na 10. lokatę w historycznej klasyfikacji, w której przewodzą Rosjanie.

Historyczna klasyfikacja medalowa ME:

• 1. Rosja* - 22 medale (14 złotych -  3 srebrne - 5 brązowych)