Sport.pl

Arogancja Francuzów podczas dekoracji Polaków. I do tego ten dywan. Konarski kpi

Polska pokonała w sobotę Francję 3:0 w meczu o brązowy medal siatkarskich mistrzostw Europy. Po spotkaniu Francuzi nie poczekali na dekorację Polaków, tylko zeszli do szatni. Nasi zawodnicy zaś odebrali medale nie na podium, a na dywanie. - Podium było całkiem ładnie zrobione, podobnie jak cała organizacja tego turnieju przez CEV - kpił po meczu Dawid Konarski.

Polscy siatkarze odbudowali się po czwartkowej porażce w półfinale mistrzostw Europy ze Słowenią (1:3) i w meczu o brązowy medal pokonali Francuzów 3:0. "Trójkolorowi" ponieśli tym samym drugą porażkę z biało-czerwonymi w odstępie kilkunastu tygodni. Wcześniej Polacy okazali się lepsi od Francji podczas sierpniowych kwalifikacji olimpijskich w Gdańsku (3:0).

Nowakowski o tym, dlaczego Polacy pokonali Francuzów. "Francuzi padli ofiarą własnego systemu"

Zobacz wideo

Francuscy siatkarze byli do tego stopnia rozczarowani po sobotniej porażce w meczu o 3. miejsce europejskiego czempionatu, że nie poczekali na dekorację polskiej reprezentacji. Zawodnicy gospodarzy po spotkaniu poszli do szatni. Skoro zajęli 4. miejsce, to nie byliby dekorowani, ale zwykle w zawodach sportowych drużyny takie zostają na parkiecie, by nagrodzić zwycięzców. 

Polacy odebrali medale na... dywanie

Dziwny był także pomysł organizatora mistrzostw Europy - europejskiej federacji (CEV). Otóż Polacy nie odebrali brązowych medali na podium, jak to najczęściej ma miejsce, a na boisku, na którym rozłożono dywan. 

Po naszych zawodnikach widać było, że brakuje im podium. Dawid Konarski udawał, że je widzi i próbował nawet na nie wskoczyć. Nasz atakujący skomentował później swoje zachowanie w rozmowie z TVP Sport. - Podium było całkiem ładnie zrobione, podobnie jak cała organizacja tego turnieju przez CEV. Wskoczyłem na to podium, dosyć wysokie - kpił Konarski.

Więcej o:
Komentarze (124)
Arogancja Francuzów podczas dekoracji Polaków. I do tego ten dywan. Konarski kpi
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 45 razy 21

  Na podium są TRZY miejsca. Czyli co?? Mieli postawić całe podium by tylko na "trójce" stanęła drużyna??

  W ogóle wręczanie medali powinno być po finale, wszystkie trzy ekipy razem i po problemie by było .

  Nie róbcie sztucznego goownianego zamieszania z czymś co nie jest tego warte.

 • kamster

  Oceniono 33 razy 17

  Podium ma sens jak jest złoty i srebrny medalista dekorowany albo wspólna dekoracja po finale. Tutaj było wręczenie medali po meczu więc podium byłoby bez sensu.

 • repres1

  Oceniono 25 razy 15

  Pozwolę sobie zauważyć, że podobna ceremonia miała miejsce po meczu o 3. miejsce w Lidze Narodów, a gospodarzem były Stany Zjednoczone. Tam chyba nawet nie było dywanu.
  Nie przesadzajmy w ocenach.

 • baaag

  Oceniono 22 razy 8

  Bzdura. Zawodnicy francuscy nie mieli obowiązku czekać szczególnie że ceremonia przedłużała się jak widziałem.Z tym podium też bez przesady, nic uwłaczającego się nie stało przez dywan, poczekała za to publiczność francuska jak widziałem i to wyglądało bardzo OK. Tomasz Wójtowicz gratulujący zawodnikom wyglądał wspaniale też zauważmy.

 • jakub13579

  Oceniono 12 razy 4

  Wielokrotnie widziałem, w różnych dyscyplinach drużynowych, że dekoracja medalami następuje po zakończeniu rozgrywek, czyli po końcowym meczu o złoty medal. Wtedy wszystkie stopnie podium są zajęte i nikt nie ma pretensji.
  Układanie dywanu w barwach narodowych Francji, żeby po nim deptać i wychodzenie drużyny gospodarzy przed dekoracją, to brak dobrych obyczajów i znana arogancja Francuzów objawiająca się w różnych sytuacjach.

 • polakpl

  Oceniono 16 razy 4

  Francja zawsze przegrywa. Przegrali wojnę kulturową.

 • voyteko

  Oceniono 3 razy 3

  Francuzi wezwali polska reprezentacje na dywanik...

 • byann

  Oceniono 5 razy 3

  Ważne żebyśmy byli częścią Zachodu, buraki.

 • boliver

  Oceniono 13 razy 3

  Kultura kogutow ktorzy nie potrafia jesc widelcem i nozem,,

  Ich trumna zostala zagwozdzona na zawsze,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX