Arogancja Francuzów podczas dekoracji Polaków. I do tego ten dywan. Konarski kpi

Polska pokonała w sobotę Francję 3:0 w meczu o brązowy medal siatkarskich mistrzostw Europy. Po spotkaniu Francuzi nie poczekali na dekorację Polaków, tylko zeszli do szatni. Nasi zawodnicy zaś odebrali medale nie na podium, a na dywanie. - Podium było całkiem ładnie zrobione, podobnie jak cała organizacja tego turnieju przez CEV - kpił po meczu Dawid Konarski.

Polscy siatkarze odbudowali się po czwartkowej porażce w półfinale mistrzostw Europy ze Słowenią (1:3) i w meczu o brązowy medal pokonali Francuzów 3:0. "Trójkolorowi" ponieśli tym samym drugą porażkę z biało-czerwonymi w odstępie kilkunastu tygodni. Wcześniej Polacy okazali się lepsi od Francji podczas sierpniowych kwalifikacji olimpijskich w Gdańsku (3:0).

Nowakowski o tym, dlaczego Polacy pokonali Francuzów. "Francuzi padli ofiarą własnego systemu"

Zobacz wideo

Francuscy siatkarze byli do tego stopnia rozczarowani po sobotniej porażce w meczu o 3. miejsce europejskiego czempionatu, że nie poczekali na dekorację polskiej reprezentacji. Zawodnicy gospodarzy po spotkaniu poszli do szatni. Skoro zajęli 4. miejsce, to nie byliby dekorowani, ale zwykle w zawodach sportowych drużyny takie zostają na parkiecie, by nagrodzić zwycięzców. 

Polacy odebrali medale na... dywanie

Dziwny był także pomysł organizatora mistrzostw Europy - europejskiej federacji (CEV). Otóż Polacy nie odebrali brązowych medali na podium, jak to najczęściej ma miejsce, a na boisku, na którym rozłożono dywan. 

Po naszych zawodnikach widać było, że brakuje im podium. Dawid Konarski udawał, że je widzi i próbował nawet na nie wskoczyć. Nasz atakujący skomentował później swoje zachowanie w rozmowie z TVP Sport. - Podium było całkiem ładnie zrobione, podobnie jak cała organizacja tego turnieju przez CEV. Wskoczyłem na to podium, dosyć wysokie - kpił Konarski.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.