Francuskie media o porażce z Polską: Okrutne. Niemożliwe

"Misja niemożliwa", "Okrutne rozczarowanie" czy zwykłe "Leon był za mocny" - to niektóre nagłówki francuskich mediów po porażce reprezentacji Francji, która w meczu o 3. miejsce siatkarskich mistrzostw świata przegrała z Polską (0:3).

Zarówno dla Polski, jak i Francji sam występ w meczu o trzecie miejsce był sporym rozczarowaniem. Polacy niespodziewanie przegrali w półfinale 1:3 ze Słowenią, za to Francuzi ulegli po bardzo wyrównanym meczu Serbom 2:3.

Ekipa Vitala Heynena słabo rozpoczęła pierwszego seta, przegrywając w pewnym momencie 4:9. Polacy doskoczyli do rywali dopiero w końcówce seta, gdy Wilfredo Leon wyrównał na 19:19, a po chwili Piotr Nowakowski zablokował rywali. Biało-czerwoni wykorzystali drugą piłkę setową za sprawą Leona, który dał nam prowadzenie 1:0. W drugiej partii Polacy również mieli problemy na samym początku, ale szybko się ocknęli, ostatecznie wygrywając 25:22. Ostatnią partię mistrzowie świata dobrze zagrali już od początku. W pewnym momencie prowadzili nawet 15:11, a ostatecznie wygrali seta do 21.

Francuskie media w szoku po porażce z Polską

"Ostatecznie nie wygraliśmy nic. Smutny epilog reprezentacji Francji na mistrzostwach Europy" - napisał po sobotnim meczu Clement Martel z portalu lemonde.fr. "Co zostało z tych pięknych dni? Po dwóch tygodnia podbili Montpellier, rozpalili Nantes i wrócili do Paryża, ale ostatecznie "swoje" Euro, na które czekali od ponad 30 lat, opuszczają z pustymi rękami" - dodał.

Francuskie media po porażce z PolskąFrancuskie media po porażce z Polską lemonde.fr

"Niecałe 24 godziny po półfinałowej porażce z Serbią (2:3) zespół Francji nie miał wystarczających zasobów fizycznych, aby oprzeć się dwukrotnym mistrzom świata" - napisali natomiast dziennikarze "L'Equipe", największego francuskiego dziennika. "Wycieńczeni partnerzy Earvina Ngapetha cierpieli w trzecim secie. Francuzi nie byli w stanie odrobić strat" - dodali.

Francuskie media po porażce z PolskąFrancuskie media po porażce z Polską lequipe.fr

"Smutny koniec pięknej przygody" - swój artykuł pomeczowy rozpoczęli natomiast dziennikarze "Le Parisien". "To była skomplikowana, a nawet niemożliwa do wykonania misja" - ocenili. "To okrutne rozczarowanie" - przyznał portal ouest-france.fr.

Polacy zdobyli pierwszy medal mistrzostw Europy od ośmiu lat

Dla Polski to pierwszy medal mistrzostw Europy od 2011 roku. Osiem lat temu ekipa prowadzona wówczas przez Andreę Anastasiego, gdy na mistrzostwach w Austrii i Czechach również zdobyli brązowe medale. Za to Francuzi ostatni medal zdobyli cztery lata temu, gdy zdobyli złoto (3:0 ze Słowenią w finale).