Liderzy kadry ze Słowenią zawiedli. Zagrali poniżej poziomu, do którego przyzwyczaili [OCENY]

Polscy siatkarze nie potrafili postawić się świetnie dysponowanym Słoweńcom. Kilku naszych siatkarzy zagrało zdecydowanie poniżej oczekiwań i praktycznie każdemu można było coś zarzucić. Zdecydowanie więcej mogliśmy oczekiwać od naszego kapitana Michała Kubiaka. Szwankowało także rozegranie Fabiana Drzyzgi, które bywało niedokładne.
Zobacz wideo

Przyjmujący: 

Michał Kubiak - 2 (oceny w skali szkolnej 1-6)

Kapitan zagrał znacznie poniżej oczekiwań i był to prawdopodobnie jeden z najsłabszych meczów w reprezentacji od dawnych czasów. Polak starał się ciągnąć grę Polaków, ale popełniał proste błędy, jak wtedy, gdy wpuścił zagrywkę Słoweńca za swoimi plecami. Niestety, najgorzej wyglądał w trzecim secie, gdy trzy razy z rzędu został zablokowany przez Słoweńców i wkrótce zmienił go Śliwka. Kapitan wygra nam prawdopodobnie jeszcze wiele meczów, ale tym razem zasłużył maksymalnie na ocenę "2". 

Wilfredo Leon - 3,5

Leon bardzo słabo kończył pierwszego seta. Nasz siatkarz popełnił cztery duże błędy. W kolejnych partiach wyglądał już lepiej, ale i tak zbyt często decydował się na kiwki, które nie zawsze wchodziły w pole rywali. Leon jak na siebie nieźle wyglądał jednak w przyjęciu. Nie skończył wielu piłek, ale długimi momentami to on ciągnął naszą ofensywę i do niego kierowane było większość piłek. W sumie zdobył 23 punkty.

Aleksander Śliwka - 3,5

Zaliczył dobre wejście w trzecim secie. Skończył dwie ważne piłki i tchnął ducha w drużynę. Sam Śliwka jednak nie dał rady pociągnąć gry naszej drużyny.

Artur Szalpuk - Grał za krótko, żeby ocenić

Środkowi:

Mateusz Bieniek - 3

Nasz środkowy był kompletnie niewidoczny w ataku i przy bloku. Polak jednak bardzo dobrze prezentował się w polu zagrywki, gdy ratował nam wynik w pierwszym i trzecim secie. Niestety, często był pomijany w wyborach naszych rozgrywających i cierpiał z powodu niezbyt dobrego przyjęcia.

Piotr Nowakowski - 2

Środkowy był praktycznie niewidoczny w tym meczu. Polak nie miał okazji do zaprezentowania swoich możliwości, bo nie dostał ani jednej piłki. 

Karol Kłos - Grał za krótko, żeby go ocenić

Jakub Kochanowski - Nie grał.

Rozgrywający:

Fabian Drzyzga - 2
Nie był to najlepszy mecz naszego rozgrywającego. Fabian często rozgrywał niedokładnie, a kilka razy wystawiał także na stronę Słoweńców i było to zdecydowanie największym grzechem Polaka. Problemem rozgrywającego było również to, że kompletnie nie potrafił uruchomić gry środkiem, ale na jego obronę - nie miał najlepszego przyjęcia. 

Marcin Komenda - Grał za krótko, żeby go ocenić

Atakujący:

Maciej Muzaj - 2 

Nasz atakujący zdobył zaledwie 3 punkty. Nie wytrzymał nerwowego początku meczu i szybko został zmieniony przez trenera. 

Dawid Konarski - 3

Atakujący zagrał na przyzwoitym poziomie (42% skuteczności w ataku). Nie pociągnął drużyny, ale nie był też najsłabszym ogniwem. 

Libero: 

Paweł Zatorski - 3 

Nasz najlepszy libero poza pierwszym setem dobrze wyglądał w przyjęciu zagrywek, ale nie potrafił pomóc drużynie w obronie trudnych, sytuacyjnych piłek. 

Damian Wojtaszek - 2,5 

Podobnie jak w przypadku Zatorskiego. Nieźle na przyjęciu, ale dużo gorzej w obronie.