Sport.pl

Słoweńskie media ostrzegają przed meczem z Polską. "To przerażające"

Słoweńskie media są pod wrażeniem gry reprezentacji polskich siatkarzy na mistrzostwach Europy. - Polska straciła na tym turnieju tylko jednego seta. To przerażające - ostrzega portal dnevnik.si. Mecz Słowenia - Polska w półfinale mistrzostw Europy już w czwartek o godz. 20.30.
Zobacz wideo

W poniedziałek kadra Vitala Heynena rozbiła w ćwierćfinale mistrzostw Europy reprezentację Niemiec 3:0 i awansowała do półfinału. Tam rywalem biało-czerwonych będą Słoweńcy, którzy w ćwierćfinale sensacyjnie pokonali reprezentację Rosji. Mecz odbędzie się w czwartek o godz. 20.30 w Lublanie, a słoweńskie media już podgrzewają atmosferę przed walką o wielki finał.

- Polska straciła na tym turnieju tylko jednego seta. To przerażające - alarmuje portal dnevnik.si. Słoweńscy dziennikarze wskazują również najlepszego polskiego siatkarza. - To Wilfredo Leon. Podczas mistrzostw Europy zachwyca różnorodnym serwisem i potężnymi atakami - piszą i zapewniają, że i tak są w stanie pokonać Polaków w półfinale mistrzostw Europy. - Zwycięstwo z Rosjanami wzmocniło nas psychicznie. To ważne, bo teraz zagramy z dwukrotnymi mistrzami świata. Nikogo się nie boimy. Możemy pokonać każdego - mówi Dejan Vinczić, rozgrywający Słoweńców.

Słoweńcy doceniają gest Mateusza Morawieckiego

Media w Słowenii odnotowały również problemy reprezentacji Polski z przelotem do Lublany. Przypomnijmy, że biało-czerwoni utknęli we wtorek na lotnisku w Amsterdamie, a wszystko przez strajk słoweńskich linii lotniczych Adria Airways, które są bliskie bankructwa i nie obsługują żadnych lotów. - Nasza siatkarska kadra utknęła na lotnisku w Amsterdamie. Wysyłamy po nią nasz rządowy samolot, żeby spokojnie mogła dotrzeć na półfinał do Lublany. Trzymamy za nich kciuki - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki, premier RP. Rządowy samolot rzeczywiście przyleciał, a Polacy wieczorem byli już w hotelu w Lublanie. - To pokazuje, że siatkówka w Polsce jest sprawą narodową - komentują Słoweńcy.

Więcej o:
Komentarze (117)
Słoweńskie media ostrzegają przed meczem z Polską. "To przerażające"
Zaloguj się
 • tiktaalik

  Oceniono 33 razy 27

  Zamiast się tu puszyć i wypinać klaty przed Słoweńcami raczej doceńcie ludzie co ten 2-milionowy naród wyczynia w sporcie: koszykówka - czołówka europejska, ręczna - to samo, siatka - jak widać, nożna - europejski średniak, skoki narciarskie - sami wiecie, narciarstwo alpejskie - niedawno była wielka mistrzyni Tina Maze, teraz jest Ilka Stuhec i kilkoro naprawdę ciekawych, punktujących zawodników, kojarzę jakieś biatlonistki - i to wszystko jedno województwo lubelskie, tak, tak.

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 28 razy 22

  Też uważam, że to przerażające, że straciliśmy tego seta...

 • lina555

  Oceniono 24 razy 20

  Siatkarskie federacje, i europejska i światowa to jeden wielki skandal, wyeksploatować do cna zawodników i zarobić, kasować za możliwość organizacji imprez, a rozwój dyscypliny i zawodników CEV i FIVB mają gdzieś! Na lidze mistrzów też kluby nie zarabiają!

 • dukeofmar

  Oceniono 17 razy 13

  Pod rozwagę: z ostatnich ośmiu meczów ze Słowenią wygraliśmy cztery. Przegraliśmy mecz o ćwierćfinał ME W 2015 r. i mecz o półfinał ME w 2017 r. Byliśmy w obu przypadkach mistrzami świata.

 • byann

  Oceniono 10 razy 10

  Słoweńcy byli przerażający dla wróbli Brzęczka to teraz role się odwrócą. Będzie kwita.

 • koofel40

  Oceniono 8 razy 8

  Może być ciężko, zwłaszcza przy komplecie publiczności, ale jesteśmy siatkarsko zwyczajnie lepsi i jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to awansujemy do finału

 • jankowski.99

  Oceniono 8 razy 6

  Tak na marginesie Polska wygrała trzy razy mistrzostwa świata i olimpiadę (zapomniano o Hubercie Wagnerze).

 • brys47

  Oceniono 16 razy 6

  słowenska linia lotnicza akurat strajkuje i uniemożliwia lot polskich siatkarzy na mecz ze Słowenią.. Jak się nazywa anty nagroda Fair Play?. Bo na nia Słowenia jako kraj zasłużyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX