Legendarny klub siatkarski blisko upadku. Nie dostał licencji na grę w 1. lidze

AZS Częstochowa nie otrzymał licencji na grę w Krispol 1. lidze. Legendarnemu siatkarskiemu klubowi grozi upadek.
Zobacz wideo

AZS Częstochowa ma od dłuższego czasu problemy finansowe. Sześciokrotny mistrz Polski występował ostatnio w Krispol 1. lidze. Nie otrzymał jednak licencji na grę na drugim poziomie ligowych rozgrywek na przyszły sezon. Działacze częstochowskiego klubu liczyli jeszcze, że uratuje ich Sąd Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej (PZPS). Ten jednak podtrzymał decyzję o braku licencji.

- Sąd utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję, to znaczy podtrzymał stanowisko Komisji Licencyjnej o odmowie przyznania KS AZS Częstochowa SA licencji klubowej na sezon 2019/2020 - poinformował PZPS. AZS Częstochowa w pierwszej lidze zastąpi Chrobry Głogów.

Kłopoty legendarnego klubu

Problemy częstochowian trwają od dwóch lat. Klub spadł z Plusligi, a następnie nie dogadał się z miastem w zakresie finansowania. AZS to jeden z najlepszy klubów w historii naszej siatkówki. Zdobył sześć tytułów mistrza Polski (1990, 1993, 1994, 1995, 1997, 1999). W zespole z Częstochowy grali przed laty m.in. Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Andrzej Wrona, Fabian Drzyzga, Krzysztof Ignaczak i Paweł Zatorski.