Francja zdemolowała Włochów. Ukraina o krok od sprawienia sensacji w ćwierćfinale siatkarskich ME

Francuzi pewnie pokonali Włochów 3:0 (25:16, 27:25, 25:14) w najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy. O krok od sprawienia sensacji byli Ukraińcy, którzy dopiero po tie-breaku ulegli Serbom 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 25:19, 9:15).

Vital Heynen: "To niesamowite, że cały kraj nam pomaga".

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu ćwierćfinałowym siatkarskich mistrzostw Europy Francja mierzyła się z Włochami. Taki układ drabinki sprawił, że jeszcze przed półfinałem z turniejem pożegnać musiał się jeden z faworytów turnieju do zdobycia medali. Od początku spotkania dużo lepiej prezentowali się gospodarze, który szybko zdołali wypracować sobie kilkupunktową przewagę. Potem ją powiększali, a ostatecznie wygrali seta do 16.

Francuzi dokonali niemożliwego. Niesamowita obrona i pięć asów!

W drugim Francuzi prowadzili nawet 18:13, ale Włosi zdołali doprowadzić do wyrównania, dając kibicom wiele emocji w końcówce partii. Zespół Gianlorenzo Blenginiego miał nawet trzy piłki setowe, jednak ostatecznie to reprezentacja Francji wygrała seta do 25. Ozdobą drugiej partii była kapitalna obrona gospodarzy, zakończona spektakularnym blokiem Earvina Ngapetha. Ta akcja z pewnością może być typowana do miana akcji mistrzostw Europy.

W trzecim secie Francuzi potwierdzili, że chcą walczyć o złoty medal mistrzostw Europy. Doskonała seria zagrywek Stephena Boyera, który zaserwował aż pięć asów z rzędu sprawiła, że Włosi stracili nadzieję na zwycięstwo. Francja wygrała partię do 14, całe spotkanie 3:0 i cieszyła się z awansu do półfinału mistrzostw Europy.

Ich rywalem będą Serbowie, którzy musieli się mocno natrudzić, aby pokonać reprezentację Ukrainy. Pierwszego seta wygrali Ukraińcy, kolejne dwa padły łupek faworytów spotkania. Zespół Ugisa Krastinsa zdołał jednak doprowadzić do tie-breaka, w którym doskonałą dyspozycję zaprezentował Uros Kovacević. Serbowie wygrali 15:9, całe spotkanie 3:2 i to oni będą rywalem Francuzów w walce o finał europejskiego czempionatu.