Misja zakończona sukcesem! Polscy siatkarze dotarli do Lublany na półfinał ME

Polscy siatkarze wylądowali w Lublanie, gdzie rozegrają w czwartek mecz półfinałowy siatkarskich mistrzostw Europy, w którym zmierzą się ze Słoweńcami. Początek spotkania o 20:30, relacja na Sport.pl.

Vital Heynen: "To niesamowite, że cały kraj nam pomaga".

Zobacz wideo

O godz. 10:15 polscy siatkarze mieli odlecieć z Amsterdamu do Lublany na półfinał mistrzostw Europy. Lot został jednak odwołany, a wszystko przez strajk słoweńskich linii lotniczych Adria Airways, które przez kolejne dwa dni nie będą obsługiwać żadnych lotów. Na problemy biało-czerwonych bardzo szybko zareagował premier RP, Mateusz Morawiecki, który na Twitterze napisał: "Nasza siatkarska kadra utknęła na lotnisku w Amsterdamie. Wysyłamy po nią nasz rządowy samolot, żeby spokojnie mogła dotrzeć na półfinał do Lublany. Trzymamy za nich kciuki".

Polscy siatkarze wylądowali w Ljubljanie

Przed godziną 16:00 polscy siatkarze wyruszyli z Amsterdamu, by przed godz. 19:00 wylądować w Lublanie i udać się do hotelu, gdzie rozpoczną przygotowania do czwartkowego półfinału mistrzostw Europy, który rozegrają przeciwko reprezentacji Słowenii. Początek spotkania o godz. 20:30, relacja na Sport.pl.

Vital Heynen dziękuje Mateuszowi Morawieckiemu

Zachowanie Morawieckiego w mediach społecznościowych skomentował Vital Heynen, trener siatkarskiej reprezentacji Polski. "Co za wspaniałe uczucie, kiedy uzyskujemy wsparcie od naprawdę wszystkich w Polsce. Dziękuję wszystkim kibicom. Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Mam nadzieję, że będę mógł Panu podarować mój medal za kilka dni" - napisał Belg.