Leon nie do zatrzymania, Kubiak nie do zastąpienia, drużyna bez słabych ogniw [OCENY]

Wilfredo Leon dopiero co kapitalnie serwował, a teraz tak atakował, że rywale mogli tylko podziwiać. Michał Kubiak znów pokazał, jak wszechstronnym jest siatkarzem i jak ważną rolę odgrywa jako kapitan naszej drużyny. A ta drużyna nie ma słabych ogniw, dlatego pewnie awansowała do półfinału mistrzostw Europy, pokonując Niemców 3:0 (25:19, 25:21, 25:18).

Michał Kubiak: To dopiero początek turnieju. Źródło: Polska Siatkówka

Zobacz wideo

Siatkarzy oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Fabian Drzyzga: 5-

Kilka błędów popełnił, ale cały czas jest gwarancją dobrej, wszechstronnej gry naszego ataku.

Marcin Komenda: bez oceny

Grał za krótko.

ATAKUJĄCY:

Maciej Muzaj: 5-

Dobry atak (7/16) i bardzo dobra zagrywka. Sprawił nią Niemcom dużo problemów, serwował aż 16 razy, najwięcej w drużynie.

Dawid Konarski: bez oceny

Grał za krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 5

Drzyzga dał mu tylko dwie piłki w ataku i "Cichy Pit" je skończył. Blokiem zdobył tylko jeden punkt. Ale statystyki nie mówią wszystkiego o jego pewnej grze. Bardzo dobry też na zagrywce, kąsał floatami, nie popełnił błędu.

Mateusz Bieniek: 4

Dwa bloki, jeden as i wiele innych dobrych zagrywek. Ale atak do poprawki, skończył tylko jedną z czterech piłek.

Karol Kłos: bez oceny

Nie zagrał.

Jakub Kochanowski: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Wilfredo Leon: 6-

Z Hiszpanią w 1/8 finału zaserwował siedem asów, a teraz nie miał ani jednego. Ale za to jak atakował! Skończył 18 z 24 piłek, to dało mu aż 75 proc. skuteczności. Był kapitalny. Do tego punkt blokiem. Czyli w sumie 19 punktów dla drużyny, a drugi w tym zestawieniu Michał Kubiak zdobył ich dziewięć. Miał problemy z przyjęciem, Niemcy zaserwowali w niego aż 15 razy, ale nie popełnił błędu.

Michał Kubiak: 5

W ataku 50 proc., w przyjęciu 69. Skończył osiem z 16 piłek, przyjął 13 zagrywek, bez błędu. A do tego - jak prawdziwy kapitan - dał sygnał do mocnego serwowania, gdy mieliśmy problemy w pierwszym secie, czyli jedyne problemy w tym meczu. Był na zagrywce znacznie lepszy, niż pokazują statystyki, w których ma zapisanego tylko jednego asa.

Artur Szalpuk: bez oceny

Grał za krótko.

Aleksander Śliwka: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4

Miał problemy z przyjęciem, wziął na siebie sześć zagrywek, zanotował 33-procentową skuteczność pozytywnego odbioru. Dobry w obronie.

Damian Wojtaszek: 4

Widoczny w obronie, w przyjęciu niezbyt zapracowany, ale cztery piłki podbił, miał 50 proc. pozytywnego odbioru.