Michał Kubiak przed meczem z Niemcami: Musimy być ostrożni i nie możemy ich zlekceważyć

Sześć meczów i sześć zwycięstw - tak wygląda bilans Polaków w mistrzostwach Europy. - Mecz z Hiszpanią jest już historią. Trzeba o nim jak najszybciej zapomnieć - mówił po awansie do ćwierćfinału kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak.
Zobacz wideo

W sobotę Polska bardzo pewnie pokonała rywala z Hiszpanii w 1/8 finału mistrzostw Europy. Rywale z Półwyspu Iberyjskiego tylko w pierwszej partii starali się dogonić "uciekających" punktowo mistrzów świata. W kolejnych setach biało-czerwoni pokazali, że różnica między teamami jest spora.

- Mecz z Hiszpanią jest już historią - trzeba o nim jak najszybciej zapomnieć. W poniedziałek gramy bardzo ważny mecz z Niemcami. Nie są w najlepszej formie, ale grają tam fenomenalnej klasy zawodnicy. Musimy być ostrożni i nie możemy ich zlekceważyć. Musimy wyjść zmotywowani na maksa, a będzie dobrze - zapowiedział po meczu kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

"To był typowy mecz do zapomnienia"

Jak przyjmujący ocenił sobotnie zmagania z Hiszpanią? - To był typowy mecz do zapomnienia. Na początku mieliśmy trochę problemów, co wynikało z tego, że to nowa hala, trybuny są trochę inaczej rozłożone, a światło było rozłożone inaczej na treningu niż w czasie meczu. To też ma wpływ. Najważniejsze jest to, że potrafiliśmy opanować swoje emocje. To, co dziś działo się w hali, przechodzi ludzkie pojęcie - nadmienił o 6500 polskich kibicach, którzy przyszli wspierać swój zespół w hali w Apeldoorn.

- Wpływ na skuteczność hiszpańskiego bloku w pierwszym secie zapewne miała osoba trenera naszych rywali, który prowadził Fabiana Drzyzgę w Olimpiakosie i doskonale go zna. Fabian również zaczął grać na początku dość niekonwencjonalnie, bowiem próbował prowadzić grę środkiem - wyjaśnił przyczynę najbardziej wyrównanej walki w pierwszym secie Michał Kubiak. Ćwierćfinał w Apeldoorn Polacy zagrają w poniedziałek o 20:00.