Wilfredo Leon pokłócił się z Vitalem Heynenem! To dlatego zagrał najlepszy mecz w kadrze?

- Skoro po kłótni gra tak dobrze, to musimy się kłócić częściej - powiedział Vital Heynen o Wilfredo Leonie po meczu z Hiszpanią. Polska wygrała w 1/8 finału mistrzostw Europy 3:0 (25:18, 25:13, 25:16), a Leon zaserwował aż siedem asów. Kilka godzin przed meczem miał spięcie z trenerem.
Zobacz wideo

Wilfredo Leon rozegrał świetne spotkanie. Błyszczał w ataku, ale przede wszystkim bombardował rywali zagrywką. Tak potężnie i tak skutecznie nie serwował jeszcze w żadnym meczu naszej kadry. Gdy po awansie do ćwierćfinału pochodzący z Kuby zawodnik rozmawiał z dziennikarzami w mixed zonie, nagle podszedł do niego Vital Heynen.

- Dziś rano posprzeczałem się z Wilfredo. Użyłem kilku mocnych słów, żeby go zmobilizować - powiedział trener naszej kadry. - Skoro po kłótni gra tak dobrze, to musimy się kłócić częściej - dodał Belg.

Vital Heynen nie żartował

Heynen lubi żartować ze swoimi zawodnikami, ale tego wyznania o sprzeczce z Leonem raczej nie można uznać za dowcip. Grupka dziennikarzy obecnych na porannym rozruchu widziała, że między szkoleniowcem a Leonem doszło do spięcia.

One też są czymś typowym dla Heynena. Niektórzy zawodnicy mają problem z przyjęciem czasem ostrych słów od trenera. W ubiegłym roku, jeszcze przed mistrzostwami świata, w trakcie jednego z meczów Heynen nie przebierał w słowach, gdy zwracał Pawłowi Zatorskiemu uwagę na jego błędy. Później stwierdził, że dzięki tej sytuacji zaczął się lepiej dogadywać z naszym najlepszym libero.