Jeden z naszych siatkarzy zasłużył na "6"! Najlepszy mecz w kadrze w karierze [OCENY]

Wilfredo Leon rozegrał swój najlepszy mecz w reprezentacji Polski. Rywal nie był trudny, w 1/8 finału mistrzostw Europy Polska pokonała Hiszpanię 3:0 (25:18, 25:13, 25:16), ale nasz przyjmujący pokazał, że rośnie jego forma przed poważnymi wyzwaniami w tym turnieju.

Kochanowski: Zmiana Heynena bardzo nam się spodobała

Zobacz wideo

Siatkarzy oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Fabian Drzyzga: 5

Cały czas gra swoje, wykorzystując wszystkie opcje w ataku. A coraz lepiej wygląda jego współpraca z Wilfredo Leonem, o co kilka tygodni temu można się było trochę martwić.

Marcin Komenda: bez oceny

Grał za krótko.

ATAKUJĄCY:

Maciej Muzaj: 5

W ataku 8/14, bardzo pewny, często bił nad Hiszpanami. Dobry w bloku, w którym zdobył trzy punkty i często ustawieniem zmuszał rywali do wyrzucania piłki w aut.

Dawid Konarski: bez oceny

Grał za krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 4

Słabo w ataku, bo z sześciu piłek skończył tylko dwie. Bardzo dobrze w bloku, zdobył nim cztery punkty. Tym razem bez większego zagrożenia dla rywali w polu serwisowym.

Mateusz Bieniek: 4+

Solidny atak (4/6), dobra zagrywka (dwa asy), tym razem bez punktu blokiem.

Karol Kłos: bez oceny

Grał za krótko

Jakub Kochanowski: bez oceny

Grał za krótko.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 5-

W ataku pewne 55 proc. skuteczności (6/11), w przyjęciu bez błędu, wziął na siebie siedem piłek, miał 71 proc. pozytywnego odbioru. Jeden punkt z zagrywki, tym razem bez punktu blokiem.

Wilfredo Leon: 6-

Zaserwował siedem asów, wykonał aż 23 zagrywki. Był w polu serwisowym najlepszą wersją samego siebie. A gdy zaczęło mu tam iść, to poszło mu i w ataku, w którym nie radził sobie w pierwszej partii. W sumie miał świetną, 69-procentową skuteczność (9/13). Do tego dorzucił trzy bloki. I dobrze przyjmował (raz ustrzelony, 12 zagrywek przyjął, miał 46 proc. pozytywnego odbioru). Krótko mówiąc: świetny występ świetnego siatkarza.

Artur Szalpuk: bez oceny

Grał za krótko.

Aleksander Śliwka: bez oceny

Grał za krótko.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 5

Tym razem raczej bronił niż przyjmował zagrywkę. Robił swoje bardzo dobrze. Jeden z najlepszych specjalistów na świecie nie schodzi poniżej bardzo wysokiego poziomu.

Damian Wojtaszek: 5+

Bardzo pewny w przyjęciu, wziął na siebie 11 zagrywek, nie popełnił błędu, miał aż 91 proc. pozytywnego przyjęcia.