Reprezentacja Polski w ćwierćfinale mistrzostw Europy! Rywale zostali zdeklasowani

Polska kadra kroczy w mistrzostwach Europy od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę w 1/8 finału bardzo pewnie pokonała Hiszpanię 3:0 (25:19, 25:13, 25:16). Jej ćwierćfinałowym rywalem będą Niemcy. Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, o godz. 20:00. Relacja na Sport.pl.

Śliwka: Tego jeszcze nie widziałem. Heynen pytał, czy to dobry pomysł

Zobacz wideo

Polska kadra w sobotę rozegrała swój szósty mecz w tegorocznych mistrzostwach Europy. Siatkarze Vitala Heynena pokonali w nim Hiszpanię 3:0, wzorem poprzednich spotkań nie tracąc zbyt wiele sił.

Rywal się stawiał

Polska kadra rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 6:2 dzięki umiejętnemu rozgrywaniu piłek sytuacyjnych. Założeniem taktycznym rywali była eliminacja Wilfredo Leona z ataku poprzez "szukanie" go zagrywką. To ułatwiało im późniejsze ustawienie bloku, dzięki któremu odrobili nieco strat (7:5). Grający bliżej z rozgrywającym Michał Kubiak popisał się mocnym atakiem, Mateusz Bieniek zapunktował ze środka, jednak Gonzalez i tak nie pozwolił rywalom "odskoczyć" na więcej niż dwa punkty (11:9). Polakom udało się to dopiero dzięki zagrywce Wilfredo Leona (14:9). Nie zmieniło to faktu, że spotkanie wyraźnie nie miało dynamicznego tempa i niestety duża część punktów zdobywanych przez oba teamy pochodziła z błędów (21:16). Ostateczne zwycięstwo zapisały na koncie biało-czerwonych blok i zagrywka Leona (25:19).

Spokojna kontrola

Choć początek kolejnej partii był wyrównany, to zagrywka Leona wyjaśniła, kto jest zdecydowanym faworytem tego meczu (8:3). Kiedy Kubańczyk z polskim paszportem dołączył do tego efektowny atak z pipe'a, wydawało się, że reszta seta będzie pod spokojną kontrolą. Biało-czerwoni stracili jednak trochę punktów przez złe ustawienie w bloku (11:8). Odzyskał je swoją zagrywką Kubiak, a Bieniek dołożył do tego dwa udane zagrania ze środka (16:8). Reszta seta rozegrana była pod dyktando mistrzów świata. Hiszpanie gubili się w ofensywie, asy zdobył Leon, a z przesuniętej krótkiej punktował Piotr Nowakowski (22:12). Polacy finalnie wygrali 25:13.

Kropka nad "i" - witamy ćwierćfinał

Hiszpanie poznali siłę polskiego bloku na początku trzeciego rozdania (6:2). Fabian Drzyzga grał kombinacyjnie - w przeciwieństwie do rozgrywającego rywali nie ograniczał się do dystrybucji piłek na skrzydła i umiejętnie wykorzystywał środek (11:6). Dodanie do tego pipe'a oraz ataków Macieja Muzaja powiększyło przewagę Polaków (16:7). Reszta partii była bez większej historii. Błędy po obu stronach wpłynęły na jakość widowiska, a Vital Heynen dokonał zmian (20:11). Dobre zagrania Marcina Komendy i Aleksandra Śliwki zakończyły mecz na korzyść Polaków (25:16).

W ćwierćfinale biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami, którzy w 1/8 pokonali Holendrów 3:1. Początek meczu w poniedziałek o 20:00. Relacja na Sport.pl.

Polska - Hiszpania 3:0 (25:19, 25:13, 25:16)

Więcej o: