Wicemistrz świata w siatkówce: Na hasło "Polska" odpowiedź jest tylko jedna

- Nie ma już pytań stawianych raz po raz przed każdym turniejem. Na hasło "Polska" odpowiedź jest tylko jedna - faworyt - napisał były reprezentant Polski w siatkówce i wicemistrz świata z 2007 roku Łukasz Kadziewicz, opisując zmianę podejścia do siatkarskiej reprezentacji Polski.
Zobacz wideo

Polscy siatkarze z kompletem zwycięstw awansowali do fazy pucharowej mistrzostw Europy. Biało-czerwoni są znów w dobrej formie. Mają szansę, by po obronieniu w zeszłym roku tytułu mistrzów świata,  teraz wywalczyć mistrzostwo Europy. 

Łukasz Kadziewicz o sukcesie polskich siatkarzy

Były reprezentant Polski Łukasz Kadziewicz zauważa, że Polacy od dłuższego czasu utrzymują się na samym szczycie i przed kolejnymi turniejami nikt nie ma wątpliwości, jak daleko mogą zajść. - Nie ma już pytań stawianych raz po raz przed każdym turniejem. Na hasło "Polska" odpowiedź jest tylko jedna - faworyt - pisze Kadziewicz w felietonie dla "Przeglądu Sportowego"

Były środkowy przypomina także, jak bardzo zmieniła się w ostatnich latach pozycja polskiej siatkówki. - Kiedyś polski siatkarz biegał w koszulce z napisem Giba (były znakomity gracz reprezentacji Brazylii - przyp. red.), dziś to jego nazwisko widnieje na plecach kibiców z różnych krajów. Dawniej na treningi dojeżdżał 15-letnim autem, teraz zamawia Bentleya wprost z salonu. To on dyktuje warunki klubowi, a nie klub jemu - dodaje Kadziewicz. 

Nasi mistrzowie świata w 1/8 finału mistrzostw Europy zmierzą się z Hiszpanią. Spotkanie to odbędzie się w sobotni wieczór (od godziny 20:00). Relacja na Sport.pl. W przypadku zwycięstwa, w ćwierćfinale Euro Polacy zagrają z Niemcami lub Holandią.

Więcej o: