"Nie wiem, czy mogę zdradzić kulisy". Po chwili Drzyzga wyjaśnił szaloną zmianę Heynena

Vital Heynen w meczu z Ukrainą przeprowadził szaloną zmianę i w połowie drugiego seta zmienił sześciu zawodników. - Ja spotkałem się z czymś takim po raz pierwszy. Trochę było w tym humoru, ale najważniejsze, że wszyscy mieli okazję pograć przed tymi najważniejszymi meczami - przyznał Fabian Drzyzga.

- Nie wiem, czy mogę zdradzić kulisy tego pomysłu, czy nie - zaczął Fabian Drzyzga. Sekundę później już wyjaśniał szaloną zmianę Vitala Heynena w meczu z Ukrainą, który Polacy pewnie i gładko wygrali 3:0. - Przed meczem trener zapytał podstawowych zawodników, czy chcą zagrać i w jak długim wymiarze czasu. Ustaliliśmy więc, że rozegramy mniej więcej seta, może dwa. Trener dokonał zmiany po półtora seta. W połowie drugiego seta pokazał sześć palców i wykonał gest, sygnalizując, że chce zmienić sześciu zawodników. Ja spotkałem się z czymś takim po raz pierwszy. Trochę było w tym humoru, ale najważniejsze, że wszyscy mieli okazję pograć przed tymi najważniejszymi meczami - przyznał Fabian Drzyzga w wywiadzie dla TVP Sport.

Polska zagra z Hiszpanią w 1/8 finału mistrzostw Europy

W czwartkowym meczu Polacy pokonali Ukraińców 3:0 (25:17, 25:16, 25:15) i dzięki temu awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy. W sobotę rywalem kadry Vitala Heynena będzie Hiszpania. Jeśli Polacy ograją Hiszpanów, to w ćwierćfinale zmierzą się z wygranymi z pary Holandia - Niemcy. W półfinale możemy teoretycznie trafić na Rosję. Tak wygląda komplet par 1/8 finału siatkarskich mistrzostw Europy: