Sport.pl

Vital Heynen przerwał odprawę i zaczął mówić o kibicach. Niesamowita atmosfera meczu Polski

Mecz mistrzostw Europy Polska - Holandia był spotkaniem rozgrywanym prawie jak w Polsce, a nie w Rotterdamie. Wszystko dzięki kibicom biało-czerwonych, którzy licznie stawili się w hali Ahoy.
Zobacz wideo

6500 kibiców z Polski wspierało biało-czerwonych w niedzielnym meczu z Holandią. Choć hala w Rotterdamie miała być pomarańczowa, to na trybunach było głównie widać barwy narodowe przyjezdnych. O tym, że spotkanie będzie miało niesamowitą atmosferę można było się przekonać już na 1,5 godziny przed starciem. Polscy kibice stojąc w kolejkach zagrzewali swój zespół do boju.

"Chłopaki, gracie dla tych ludzi"

- 1,5 godziny przed meczem widziałem tysiące Polaków przed halą. Nie ma słów, by to opisać. W szatni nie mówiłem chłopakom o taktyce. Powiedziałem: chłopaki słuchajcie, mogę mówić o turnieju, punktach, meczach, ale jak wejdziecie na parkiet, to zrozumiecie, że gracie dla tych ludzi w hali. Odpłaćcie im się za wysiłek, jaki włożyli w to, by tu przyjechać. Żaden z polskich kibiców nie może wrócić rozczarowany - powiedział po spotkaniu z Holendrami Vital Heynen.

"Gospodarzy turnieju jest pięciu"

- Można powiedzieć, że gospodarzy w turnieju jest pięciu, haha! Nie spodziewaliśmy się jednak tego - jesteśmy bardzo mocno i pozytywnie zaskoczeni. Czuliśmy się jak podczas naszych meczów na większości hal w Polsce. Naprawdę współczuję Holendrom, że musieli w czymś takim uczestniczyć u siebie. No trudno, brawo Polonia! - zawtórował Vitalowi Heynenowi środkowy polskiej kadry, Piotr Nowakowski.

Biało-czerwoni wygrali 3:0. Szczęśliwi kibice czekali na nich po meczu przed halą, a jeszcze w obiekcie nie chcieli ich wypuścić, prosząc o autografy i zdjęcia.

W poniedziałek mistrzowie świata zagrają swój ostatni mecz w Rotterdamie. Ich rywalem będą Czesi. Następnie przeniosą się do Amsterdamu na resztę spotkań fazy grupowej mistrzostw Europy.

Więcej o:
Komentarze (15)
Vital Heynen przerwał odprawę i zaczął mówić o kibicach. Niesamowita atmosfera meczu Polski
Zaloguj się
 • warszawiak67

  Oceniono 16 razy 14

  Coraz bardziej lubię Vitala!

 • d34mariusz

  Oceniono 10 razy 8

  Bardzo cieszy że chociaż w tym sporcie druzynowym jesteśmy naprawdę potęgą. I możemy być dumni że ci ludzie reprezentują Polskę.

 • kerajek

  Oceniono 4 razy 4

  Vital potwierdza zasłużone zdobycie tytułu najlepszego trenera w Polsce w 2018 r.

 • boruta58

  Oceniono 1 raz 1

  XZY ty sobie ogladaj naszych kopiacych balonika i bedzie pan zadowolony. Tam to sukces za sukcesem. Schowaj sie za paletami.

 • ttwo

  0

  Gratulacje. Żeby być najlepszym na świecie nie ma wielkiej róznicy jaki sport uprawiamy. Czy jest kilka tysięcy, czy kilka milionów konkurentów. Przekonali się o ty Ameykanie na MŚ w koszykówce. W żadnym profesjonalnym sporcie szczególnie zespołowym nic się nikomu nie należy. Trzeba wygrać. A żeby tak było trzeba mieć Trenera i Zawodników. Na szczęście w siatkówce mamy, w koszu się pojawili, a w nożnej niestety mamy tylko Lewandowskiego i 3-4 niezłych. Ale brak Trenera.

 • kuku666

  Oceniono 11 razy -11

  Co za bzdurny artykuł. Skoro Polaków było 6500, to Holendrów 8500, prosta matematyka na pojemność hali. No to jak ku®wa spotkanie prawie jak w Polsce?

 • bornintheusa

  Oceniono 14 razy -14

  Ta cała siatkówka jest popularna tylko w Polsce i Iranie i dlatego jest tak łatwo wygrać.

 • xzyzzy

  Oceniono 22 razy -16

  światowa potęga w produkcji palet i w grę w balonika odbijanego. uraaaa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX