Sport.pl

Protest po meczu mistrzostw Europy siatkarzy. "Zostaliśmy okradzeni"

Reprezentacja Austrii przegrała 0:3 z Belgią (do 17, 23 i 17) w swoim pierwszym spotkaniu na mistrzostwach Europy 2019. Po spotkaniu Austriacy złożyli protest twierdząc, że zostali okradzeni z punktu, ale nie został on uznany.
Zobacz wideo

Do niespodziewanej sytuacji doszło w trakcie drugiego seta. Gdy przegrywali 8:9, Belgowie zdobyli punkt, ale na tablicy pojawił się wynik 8:11. Sędzia nie zauważył swojej pomyłki, a Austriacy uważają, że zostali "okradzeni z punktu". - Był kluczowy - wściekał się dyrektor kadry Gottfried Rath. - Od razu po meczu złożyliśmy protest, nawet jeśli to nie pomoże - stwierdził trener kadry Michael Warm. Austriacy przegrali drugą partię po wyrównanej końcówce (23:25).

Austria czeka na kolejny mecz

Teraz Austriacy szykują się do sobotniego meczu ze Słowacją (20:30), która w pierwszym spotkaniu pokonała Hiszpanię 3:2. - To będzie zupełnie inny mecz - stwierdził Warm, a gwiazda kadry Max Thaller ma nadzieję, że jego ekipa poprawi serwis, bo "gorzej być już nie może". Pierwsze spotkania w grupie B wygrali Serbowie, Belgowie oraz Słowacy, którzy pokonali kolejno Niemców, Austriaków oraz Hiszpanów.

Więcej o:
Komentarze (11)
Protest po meczu mistrzostw Europy siatkarzy. "Zostaliśmy okradzeni"
Zaloguj się
 • dert4

  Oceniono 4 razy 4

  jeżeli ten punkt nie zostanie uznany, to set będzie wypaczony.
  A jak set będzie wypaczony, to i wynik meczu będzie wypaczony.
  A jak wynik meczu będzie wypaczony, to wynik całych mistrzostw będzie wypaczony.
  Dlatego Mistrzostwa należy zacząć od początku !

 • repres1

  Oceniono 3 razy 3

  Każdy zespół ma swojego statystyka. Każdy statystyk posługuje się odpowiednim programem i widzi błąd w wyniku. Wystarczy zgłosić i sędziowie stolikowi muszą prześledzić protokół. Dlaczego tego nie zrobiono?
  Teraz jest za późno. Mecz zakończono. Protest na niewiele się zda - i słusznie.

 • sabaton128

  Oceniono 2 razy 2

  Niby Austriacy mają rację, ale z drugiej strony nawet nie bardzo kojarzyłem, że mają swoją reprezentację w siatkówce. To taka sama egzotyka jak Hiszpania albo Anglia.

 • kociomorda

  0

  Jak tak protestujecie to powiedzcie jakiej narodowości był Hitler. I na czyj rozkaz zbombardowano Rotterdam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX