Bolesna porażka wicemistrzów Europy! Polska, Włochy i Rosja straciły po jednym secie [WYNIKI]

W drugim dniu mistrzostw Europy siatkarzy nie doszło do wielkich niespodzianek. Faworyci wygrali swoje spotkania, choć Polska, Włochy i Rosja niespodziewanie straciły po jednym secie. Dotkliwej porażki doznali Niemcy, czyli wicemistrzowie Europy, ale ich rywalami byli Serbowie.

Reprezentacja Polski pokonała Estonię 3:1 i jest wiceliderem swojej grupy, gdyż Holandia jeszcze łatwiej pokonała debiutującą na mistrzostwach Europy Czarnogórę 3:0. W trzecim spotkaniu grupy D doszło do małej niespodzianki, gdyż Ukraińcy pokonali Czechów.

Wicemistrzowie Europy zdecydowanie przegrali z Serbią

Rywalizacja rozpoczęła się również w grupie B, która "połączy się" z grupą B w 1/8 finału (B1-D4, B2-D3, B3-D2, B4-D1). Pierwszym liderem zostali Serbowie, który zdecydowanie pokonali Niemców (do 21, 17 i 15). Niemcy to co prawda wicemistrzowie Europy sprzed dwóch lat (gdy turniej rozgrywany był w Polsce), ale nie zdołali się zakwalifikować choćby na zeszłoroczne mistrzostwa świata - na nich Serbowie zajęli czwarte miejsce, a na mistrzostwach Europy są wśród głównych faworytów do końcowego triumfu.

W innym spotkaniu tej grupy doszło do niespodzianki. Słowacy niespodziewanie pokonali Hiszpanów po pięciosetowej bitwie, zakończonej wynikiem 18:16 w tie-breaku. Za to Belgowie łatwo ograli Austrię w trzech setach.

Rosjanie i Włosi stracili po jednym secie

W grupie A rozegrano dwa spotkania. Bułgarzy rozprawili się z Rumunami w trzech setach, notując swoje drugie zwycięstwo w tym turnieju. Niespodziewanie seta w starciu z Grekami stracili Włosi, ale jedni z faworytów do zdobycia mistrzostwa Europy ostatecznie wygrali to starcie 3:1. Wolne miały reprezentacje Francji i Portugalii.

W grupie C faworyzowani Rosjanie znowu niespodziewanie stracili seta - w czwartek z Turcją, a tym razem z Białorusią - ale podnieśli się po porażce w pierwszej partii, wygrywając czwartego seta aż do 10! W tej samej grupie Turcja pokonała Macedonię Północną 3:0. Dzień przerwy mają za sobą reprezentacje Finlandii i Słowenii.