Kubiak ratował, Szalpuk trzymał poziom [Oceny]

Kapitan Michał Kubiak wszedł na boisko i uspokoił sytuację. Tak dobrze jak on grał jeszcze tylko Artur Szalpuk. Dwaj przyjmujący byli najlepsi w wygranym 3:1 (25:22, 25:27, 25:22, 25:17) meczu Polski z Estonią w Rotterdamie w pierwszej kolejce mistrzostw Europy.

Siatkarzy oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Fabian Drzyzga: 4

Sporo niedokładnych piłek, trudno mu było znaleźć tempo zwłaszcza ze środkowymi.

Marcin Komenda: bez oceny

Grał za krótko.

ATAKUJĄCY:

Dawid Konarski: 4+

Bardzo solidny w ataku, skończył 15 z 30 piłek. Dorzucił jeden punkt blokiem. Z biegiem gry trochę słabszy, ale generalnie zaliczył udany występ.

Maciej Muzaj: bez oceny

ŚRODKOWI:

Mateusz Bieniek: 4+

Jedyny środkowy, który zagrał dobrze. W ataku 6/9, do tego punkt zagrywką. A grał dopiero od drugiego seta.

Piotr Nowakowski: 3

Grał w trzecim i czwartym w secie, ale zaliczył tylko jeden punkt z zagrywki i jeden blokiem. Zupełnie niewykorzystany w ataku, nie dostał żadnej piłki.

Karol Kłos: 3-

Zagrał pierwszego i drugiego seta. Zapisał się tylko jednym blokiem. W ataku nie skończył żadnej z dwóch piłek.

Jakub Kochanowski: 2+

Wyszedł w podstawowym składzie, został zmieniony już na początku drugiego seta. Skończył jeden z dwóch ataków, zepsuł dwie z pięciu zagrywek. I to wszystko, co liczby mówią o jego występie. Na razie nie przypomina siebie sprzed roku, gdy był ważnym zawodnikiem kadry idącej po mistrzostwo świata.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 5

Wszedł na boisko w połowie drugiego seta i od razu ratował sytuację. Najpierw świetnie serwował. Później pewnie atakował. Skończył aż 12 z 17 piłek, miał więc fantastyczną, 71-procentową skuteczność. Dwa punkty dodał zagrywką i dwa blokiem. W przyjęciu gorzej, bo trzy razy ustrzelony zagrywką przez Estończyków i miał 35 proc. pozytywnego odbioru.

Artur Szalpuk: 5

Bardzo pewny w ataku, gdzie skończył 21 z 32 piłek (66 proc.). Jeden punkt zagrywką i jeden blokiem. W przyjęciu gorzej - dwa błędy i 47 proc. pozytywnego odbioru. Ale przy tak dobrej ofensywie to naprawdę nie problem.

Aleksander Śliwka: 2

W ataku 3/9, w przyjęciu trzy błędy, a wziął na siebie 10 piłek. Miał tylko 10 proc. pozytywnego odbioru. Szybko zmieniony przez Kubiaka - już w połowie drugiego seta.

Wilfredo Leon: bez oceny