Polska - Estonia, czyli początek siatkarskich mistrzostw Europy! Gdzie i o której godzinie obejrzeć mecz? Transmisja TV, stream online, na żywo, 13.09

Pierwszy mecz na siatkarskich mistrzostwach Europy reprezentacja Polski rozegra w piątek, a naszym pierwszym rywalem będzie Estonia. W fazie grupowej drużyna Vitala Heynena będzie mierzyć się jeszcze z: Holandią, Czechami, Czarnogórą i Ukrainą. Transmisję spotkania z Estończykami obejrzymy na antenach: Telewizji Polskiej i Polsatu Sport.

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2019 będą rozgrywane w czterech krajach: Belgii, Francji (tu odbędzie się finał), Holandii i Słowenii. W mistrzostwach starego kontynentu wezmą udział 24 zespoły, podzielone początkowo na 6 grup. Polska, wraz z Czarnogórą, Czechami, Estonią, Holandią i Ukrainą, trafiła do grupy D. Awans do 1/8 finału wywalczą po 4 najlepsze drużyny.

ME: Tak kibice bawili się w Atlas Arenie po zwycięstwie Polek nad Niemkami

Zobacz wideo

W piątek drużyna Vitala Heynena rozpocznie swój udział w mistrzostwach meczem z Estonią, którą prowadzi znany z parkietów PlusLigi Gheorghe Cretu. Nasz dzisiejszy rywal zajmuje 26. miejsce w rankingu FIVB (aktualni mistrzowie świata plasują się na 4. lokacie). Historia gry na mistrzostwach Europy nie jest dla Estończyków zbyt łaskawa. W 2009 roku reprezentacja zajęła 14. miejsce, w 2011 12., w 2015 11., a w 2017 13.

We wtorek Heynen ogłosił skład, jaki pojedzie na najbliższe ME. Z grona szesnastu zawodników, którzy przygotowywali się do turnieju na zgrupowaniu w Arłamowie, Belg niemal w ostatniej chwili odrzucił Bartosza Kurka, który nie zdążył wrócić do formy po kontuzji, a także Bartosza Kwolka. Spośród zawodników, na jakich w ostatnich miesiącach stawiał trener polskiej kadry, na turnieju nie zagra również Bartosz Bednorz, chociaż tego należało się spodziewać po tym, jak nie dostał on powołania na ostatni etap przygotowań.

Skład reprezentacji Polski na siatkarskie mistrzostwa Europy 2019:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda.
Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj.
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

ME w 2017 r. reprezentacja Polski zakończyła na etapie baraży do ćwierćfinału (porażka ze Słowenią 0:3). 

Polska - Estonia. Transmisja pierwszego meczu Polaków na ME w otwartym kanale! TV, stream online, na żywo

Transmisję TV piątkowego spotkania reprezentacji Polski z Estonią przeprowadzą: TVP 1, Super Polsat oraz Polsat Sport. W internecie pierwszy mecz Polaków na siatkarskich mistrzostwach Europy będzie można śledzić na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji TVP Sport oraz na platformach: Ipla i Cyfrowy Polsat GO. Poniżej zamieszczamy harmonogram transmisji:

Studio - godz. 16:00 (TVP Sport, Polsat Sport) 

Transmisja meczu - godz. 16:50 (TVP 1, Polsat Sport); 17:00 (Super Polsat)

Więcej o: