Znakomite wiadomości ws. Bartosza Kurka. Pomoże Polakom na wielkiej imprezie

Bartosz Kurek niemal na pewno zagra w październikowym Pucharze Świata - taką informację przekazał dziennikarz Polsatu Sport Jerzy Mielewski. PŚ rozpocznie się 1 października, zaledwie dwa dni po finale mistrzostw Europy, na które Kurek nie został jeszcze powołany.
Zobacz wideo

Bartosz Kurek przez ostatnie miesiące walczył z urazem kręgosłupa. Jego kontuzja długo była owiana tajemnicą, ale MVP mistrzostw świata 2018 uczestniczył w zgrupowaniu kadry w Arłamowie.Ostatecznie Kurek nie znalazł się wśród siatkarzy powołanych przez Vitala Heynena na zaczynające się mistrzostwa Europy (Polska zagra w pierwszym meczu w piątek o 17 z Estonią) - nie zdążył wrócić do formy po kontuzji, ale prawdopodobnie zobaczymy go w Pucharze Świata.

Bartosz Kurek niemal na pewno zagra w Pucharze Świata

- Bartek jest już zdrowy. Jest szykowany na PŚ i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zagra, niemal na 100 procent - powiedział Mielewski w "Prawdzie Siatki". Turniej w Japonii odbędzie się w dniach 1-15 października. Niewykluczone, że Polacy pojadą częściowo rezerwowym składem, gdyż Puchar Świata rozpocznie się tuż po mistrzostwach Europy, których finał jest zaplanowany na 29 września. Kurek miałby jednak przewodzić kadrze, która jeszcze nigdy nie wygrała tych rozgrywek - Polacy dwukrotnie zajmowali drugie miejsce (1965 i 2011 rok), a w ostatniej edycji (2015) zajęli trzecie miejsce.

Skład reprezentacji Polski na siatkarskie mistrzostwa Europy:

  • Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda.
  • Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
  • Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj.
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
  • Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.