Heynen podał skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. W ostatniej chwili zrezygnował z Kurka!

Meczem z Estonią reprezentacja Polski rozpocznie w piątek siatkarskie mistrzostwa Europy rozgrywane we Francji, Belgii, Holandii i Słowenii. Trener biało-czerwonych, Vital Heynen, podał skład na zbliżający się turniej. Zabrakło w nim miejsca dla jednej z największych polskich gwiazd - Bartosza Kurka. Na ME nie zobaczymy również Bartosza Kwolka i Bartosza Bednorza.
Zobacz wideo

Estonia (13 września), Holandia (15 września), Czechy (16 września), Czarnogóra (17 września) i Ukraina (19 września) będą rywalami reprezentacji Polski w fazie grupowej rozpoczynających się w piątek mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wspomniane mecze rozegrają w Rotterdamie i Amsterdamie. Do fazy pucharowej turnieju awansują, jeśli zajmą miejsce w pierwszej czwórce rozgrywek grupowych. Z tym problemów być nie powinno, bo mistrzowie świata uznawani są za jednych z największych faworytów do wygrania imprezy.

Heynen podał skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. W ostatniej chwili zrezygnował z Kurka!

We wtorek Vital Heynen ogłosił skład, jaki pojedzie na najbliższe ME. Z grona szesnastu zawodników, którzy przygotowywali się do turnieju na zgrupowaniu w Arłamowie, Belg niemal w ostatniej chwili odrzucił Bartosza Kurka, który nie zdążył wrócić do formy po kontuzji, a także Bartosza Kwolka. Spośród zawodników, na jakich w ostatnich miesiącach stawiał trener polskiej kadry, na turnieju nie zagra również Bartosz Bednorz, chociaż tego należało się spodziewać po tym, jak nie dostał on powołania na ostatni etap przygotowań.

Skład reprezentacji Polski na siatkarskie mistrzostwa Europy:

  • Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda.
  • Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
  • Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj.
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
  • Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.
Więcej o: