Kłopoty kadry Francji przed siatkarskimi mistrzostwami Europy. Kontuzja goni kontuzję

Mistrzostwa Europy siatkarzy startują 12 września. Kadra Francji wystąpi w nich w roli gospodarza w grupie A (Montpellier). Zespół Laurenta Tillie mierzyć się będzie nie tylko z rywalami, ale i kontuzjami.
Zobacz wideo

Kadra Francji to mistrz Europy 2015 i zwycięzca Ligi Światowej 2015 i 2017. W ostatnim czasie zespół ten nie wywalczył kwalifikacji olimpijskiej w turnieju w Gdańsku. Drużyna Laurenta Tillie uległa Polsce i o awans do najważniejszej imprezy czterolecia powalczy dopiero w styczniu.

W najbliższych mistrzostwach Europy Francja wystąpi w roli gospodarza. Pierwsze mecze z Włochami, Bułgarią, Portugalią, Grecją i Rumunią zagra w Montpellier.

Kłopoty zespołu Laurenta Tillie

Nie wszystko w przygotowaniach do imprezy układa się drużynie Trójkolorowych. W ostatnim sprawdzianie przed imprezą Francuzi mierzyli się Niemcami. Wygrali 3:2 (25:20, 29:31, 20:25, 25:16, 15:12).

Trevor Clevenot, 25-letni przyjmujący Revivre Milano, nie grał w spotkaniu z powodu problemów mięśniowych. Największa gwiazda Francuzów, Earvin Ngapeth, poczuł ból podczas ataku na rozgrzewce i natychmiast został ściągnięty z boiska.

W ostatnim czasie "enfant terrible" francuskiej siatkówki, czyli Ngapeth, udzielił wywiadu, w którym skrytykował formułę rozgrywania mistrzostw Europy. W spotkaniach pierwszej fazy nastawia się na puste hale - wszystko przez udział aż 24 zespołów.

Mistrzostwa Europy 2019 w siatkówce odbędą się w czterech krajach - Francji, Holandii, Słowenii i Belgii. Polacy zagrają najpierw w Rotterdamie i Amsterdamie, w grupie D.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.