Stenzel trzymała przyjęcie, ale reszta nie trzymała poziomu [OCENY]

Maria Stenzel świetnie przyjmowała zagrywkę Włoszek, ale koleżanki naszej libero nie zagrały tak, jak trzeba grać w meczu o medal. Dlatego polskie siatkarki przegrały z Włoszkami 0:3 (23:25, 20:25, 24:26) spotkanie o brąz mistrzostw Europy.
Zobacz wideo

Siatkarki oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCE:

Joanna Wołosz: 3+

Mecz poprawny, ale przy dużo lepszym przyjęciu niż w półfinale z Turcją mogła zrobić więcej, wystawiać dokładniej.

Marlena Kowalewska: bez oceny

Grała za krótko.

ATAKUJĄCE:

Marlena Smarzek-Godek 3+

W ataku solidne 43 proc. (15/35). Chciałoby się więcej, ale dla rywalek było oczywiste, że muszą iść do niej blokiem, więc znów bardzo trudno było jej "dobić się" do boiska. Niestety, nie punktowała ani zagrywką, ani blokiem.

Katarzyna Zaroślińska-Król: bez oceny

Grała za krótko.

ŚRODKOWE:

Klaudia Alagierska: 3+

W końcówce pierwszego seta zagrywką pomogła dogonić Włoszki. Ale w meczu nie zaserwowała asa. Jeden punkt blokiem, za mało. W ataku za rzadko wykorzystywana, skończyła trzy z pięciu piłek.

Agnieszka Kąkolewska: 2+

W ataku znów nieskuteczna, wykorzystała trzy z ośmiu dograń. Na siatce za często zagubiona, zbyt nerwowa. Plus za dwa bloki. Zagrywka tym razem słaba.

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: bez oceny

Nie zagrała.

PRZYJMUJĄCE:

Natalia Mędrzyk: 2

Po słabym półfinale zagrała słaby mecz o brązowy medal. Szkoda, bo wcześniej w turnieju spisywała się naprawdę dobrze. Z Włoszkami przyjmowała z 35-procentową skutecznością (17 piłek, Italia zrobiła na niej jednego asa), a w ataku skończyła tylko pięć z 19 akcji (26 proc.). Bez punktów w innych elementach.

Magdalena Stysiak: 3

Solidny atak (9/18) i jeden punkt blokiem. To pozytywy. Minusem znów przyjęcie (odbierała siedem razy, raz nie dała rady, miała 29 proc. dobrego przyjęcia). W polu serwisowym też słabo, bez asa, trzy błędy.

Martyna Grajber: 3-

Zmieniała Stysiak, żeby poprawić przyjęcie. Od specjalistki od defensywy trzeba wymagać więcej niż 42 proc. pozytywnego odbioru (przyjęła 12 zagrywek). W ataku jak zwykle nasz słabszy punkt, skończyła dwie z sześciu piłek.

Martyna Łukasik: bez oceny

Grała za krótko.

Aleksandra Wójcik: bez oceny

Nie zagrała.

LIBERO:

Maria Stenzel: 5

Jeśli wierzyć statystykom, świetnie trzymała nasze przyjęcie. Raz zagrywką ustrzelona, ale w sumie miała aż 85 proc. pozytywnego i 70 proc. perfekcyjnego odbioru. Wzięła na siebie 20 zagrywek.

Paulina Maj-Erwardt: 3

Jak przez cały turniej, grała tylko w obronie, trener zwolnił ją z przyjęcia. Trudno stwierdzić, by wyróżniła się w defensywie.