Niemieckie media skomentowały porażkę z Polską. "Kibice odegrali dużą rolę"

"Dramatyczny koniec", "pięciosetowy thriller" czy po prostu "zawód". Nagłówki niemieckich gazet i portali internetowych nie wyglądają zbyt optymistycznie po tym, jak w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy Polki wygrały z Niemkami po tie-breaku.
Zobacz wideo

Polki po dziesięciu latach wracają do półfinału mistrzostw Europy! W środę obejrzeliśmy prawdziwy horror, który skończył się pięciosetową wojną. Biało-czerwone w fantastycznym stylu rozbiły Niemki 3:2 i w sobotę zagrają o wielki finał mistrzostw.

"Pięciosetowy thriller"

Wygrana Polek jest dużą niespodzianką. Niespodzianką, z którą trudno się pogodzić niemieckim dziennikarzom. "Pięciosetowy thriller" - zatytułował swoje pomeczowe podsumowanie portal sportschau.de. "Wyrokiem dla Niemek były problemy Denise Hanke. Zanim ona wróciła na parkiet, Polki złapały swój rytm. Nasze siatkarki walczyły do końca, obroniły trzy piłki meczowe, ale ostatecznie nie zdołały zatrzymać rywalek" - czytamy w artykule portalu.

"Dramatyczny koniec" - takim tytułem wita nas natomiast portal sport1.de. "Siatkarki pogrzebały marzenia o tytule. Polki wykorzystały atut własnego boiska. Gospodynie były lepsze fizycznie, grając przed własną publicznością. W pierwszym secie było dobrze, udało się wygrać, ale potem przyszły niepotrzebne problemy. Rywalki grały coraz lepiej" - pisze niemiecka strona internetowa.

Niemieckie media po porażce z PolskąNiemieckie media po porażce z Polską sport1.de

"Koniec marzeń"

Portal internetowy tygodnia "Der Spiegel", komentując porażkę reprezentantek Niemiec, stwierdził, że bardzo dużą rolę odegrali kibice. "Niemki mistrzostwa Europy zaczęły od sześciu zwycięstw, a już pierwsza porażka oznacza dla nich koniec turnieju. Mecz rozpoczął się po ich myśli, ale potem polska publiczność doszła do głosu, przez co nasze siatkarki zaczęły się mylić. Fani odegrali dużą rolę" - czytamy na łamach portalu spiegel.de.

Więcej o: