Tylko jedna 5. Polskie siatkarki nie rozegrały meczu życia, ale było dobrze [OCENY]

Żadna nie zagrała meczu życia, ale czy to problem, skoro do pewnego zwycięstwa wystarczyło zagrać po prostu dobrze? Polskie siatkarki pewnie pokonały Hiszpanię 3:0 (25:20, 25:20, 25:19) w 1/8 finału ME 2019 i zasłużyły na niezłe noty. W środę w ćwierćfinale nasz zespół zmierzy się z Niemkami.
Zobacz wideo

Siatkarki oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCE:

Joanna Wołosz: 4+

Rozgrywała dobrze, radziła sobie nawet wtedy, gdy drużyna miała zaledwie 18 proc. pozytywnego przyjęcia (w pierwszym secie) i musiała biegać do piłki po całym boisku. Pewny punkt naszej drużyny.

Marlena Kowalewska: bez oceny

Grała za krótko.

ATAKUJĄCE:

Malwina Smarzek-Godek: 4

Tym razem 12 punktów, w ataku 38 proc. skuteczności (11/29). Do tego niezła zagrywka, z jednym asem.

Katarzyna Zaroślińska-Król: bez oceny

Nie zagrała.

ŚRODKOWE:

Klaudia Alagierska: 5-

Świetna w ataku, 6/6. Szkoda, że bez punktu blokiem. Znów dobra zagrywka, jeden as, jeszcze kilka takich serwisów, z których przyjęciem Hiszpanki miały problemy.

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: 4-

Mało widoczna. Dwie piłki w ataku, obie skończyła. Bez bloku, wybloków też niewiele. Na zagrywce jeden as, ale poza tym mało piłek sprawiających Hiszpankom problemy.

Agnieszka Kąkolewska: 4+

Bardzo dobre wejście z rezerwy. W ataku 4/5 i jeszcze as serwisowy. Ale bez bloku, a przecież zdecydowania górowała nad Hiszpankami swoimi 199 centymetrami.

PRZYJMUJĄCE:

Natalia Mędrzyk: 4+
Najlepsza ze skrzydłowych w ataku - 47 proc., 9/19. Przyjęła 15 zagrywek, popełniła jeden błąd, miała 40 proc. pozytywnego odbioru.

Magdalena Stysiak: 4+

W ataku nieźle, 9/22 (41 proc.), na zagrywce też w porządku, dwa asy. I jeszcze jeden punkt blokiem. W przyjęciu bez błędu, a odebrała cztery zagrywki.

Martyna Grajber: bez oceny

Grała za krótko.

Martyna Łukasik: bez oceny

Grała za krótko.

Aleksandra Wójcik: bez oceny

Nie zagrała.

LIBERO:

Maria Stenzel: 4

Cały czas trzyma nasze przyjęcie, wzięła na siebie 23 piłki, popełniła jeden błąd, miała 52 proc. pozytywnego odbioru. Mniej widoczna w obronie.

Paulina Maj-Erwardt: 4

Pewna i spokojna w obronie, nawet jeśli nie miała wielu okazji, żeby się wykazać.

Więcej o: