Sport.pl

Vital Heynen: Mam dwa marzenia. Jedno już spełniłem z reprezentacją Polski

Vital Heynen zdradził w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport", że w 2020 roku będzie chciał spełnić dwa marzenia. Na początku swojej kariery miał trzy, ale jedno już zrealizował.
Zobacz wideo

Vital Heynen zdążył już spełnić jedno marzenie, jakim było zdobycie mistrzostwa świata - uczynił to z reprezentacją Polski w 2018 roku. Kolejne dwa są celem na 2020 rok - to zdobycie olimpijskiego złota z Polską i mistrzostwo Włoch. Heynen został niedawno zaprezentowany jako nowy trener Sir Safety Conad Perugia. 

Vital Heynen: Nie uważam Wilfredo Leona za innego siatkarza

W obu ekipach Belg będzie prowadził Wilfredo Leona. - Nie uważam go za innego siatkarza. Dla mnie jest jednym z 13 siatkarzy, jakich mam w Perugii i jednym z reprezentantów Polski. Nigdy nie rozmawiam o pojedynczych nazwiskach, bo chcę być trenerem całego zespołu. Mam swoje własne metody i zastanawiam się, czy będą w stanie zadziałać we Włoszech - stwierdził Heynen w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport". Inauguracja nowego sezonu Serie A została zaplanowana na 20 października. Perugia zagra na wyjeździe z Latiną Volley.

Heynen będzie miał szanse na zdobycie złota olimpijskiego w sierpniu przyszłego roku. W dniach 25 lipca - 9 sierpnia przyszłego roku w Tokio odbędzie się turniej siatkarski, na który Polska awansowała po pokonaniu Tunezji, Francji i Słowenii w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym. Grę na igrzyskach zagwarantowały sobie już oprócz Polski Japonia (gospodarz), Brazylia, USA, Włochy, Rosja i Argentyna.

Więcej o:
Komentarze (3)
Vital Heynen: Mam dwa marzenia. Jedno już spełniłem z reprezentacją Polski
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 3 razy -1

  I życzę mu powodzenia.
  Co nie zmienia faktu, że siatkówka na świecie to sporcik niszowy. Gra w to poważniej 5-6 krajów i ciągle kiełbaszą się one we własnym towarzystwie. Okazjonalnie skrzykują się jakieś zespoły studenckie, albo rekreacyjno-plażowe , które potrafią i tym "poważnym" pokrzyżować szyki.

  Ponadto w Polsce: jeśli do siatkówki przymazał się Obatel Czarniecki, to znak, że coś tu generalnie nieładnie pachnie.....

 • majacywszystkogdzies

  Oceniono 4 razy -4

  Z "La Gazzettą" chyba WyborczOM. Dziennikarskie doły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX